Зв'язок з нами

В Італії припинять цензурувати фільми з моральних та релігійних міркувань. Така практика діяла ще з 1914 року

В Італії припинять цензурувати фільми з моральних та релігійних міркувань. Така практика діяла ще з 1914 року

В Італії припинять цензурувати фільми з моральних та релігійних міркувань. Така практика діяла ще з 1914 року

Влада Італії скасувала закон про цензуру кінематографу, який діяв ще з 1914 року.

За останні 77 років «жертвами» цього закону стали сотні італійських та зарубіжних фільмів, серед них є і номінанти на «Оскар», повідомляє The Guardian.

За законом про цензуру кіно від 1914 року влада Італії мала право вирізати сцени з фільмів або повністю забороняти картини до прокату. У більшості випадків фільм цензурували через еротичні сцени чи показ насильства. Однак могли обмежити показ і з релігійних та політичних міркувань.

За даними проєкту CineCensura, після Другої світової війни в Італії зазнали цензури 274 італійські фільми, 130 американських фільмів та 321 кінострічка з інших країн.

Найбільш гучним прикладом є цензурування еротичної драми італійського режисера Бернардо Бертолуччі «Останнє танго в Парижі» 1972 року. Стрічка отримала номінацію на «Оскар» (за найкращу чоловічу роль у виконанні Марлона Брандо), але на Батьківщині її повністю заборонили до перегляду.

Суд в Італії постановив знищити всі копії кінокартини та залишити лише три екземпляри, які повинні були зберігатися як «свідчення злочину». Однак з 1987 року фільм знову дозволили показувати.

Останній випадок цензурування фільму в Італії стався у 2012 році. Тоді у країні заборонили до показу хоррор «Morituris» режисера Раффаеле Піккіо через графічність насилля у стрічці.

В Італії тепер не буде контролю за фільмами?

Ні, певна форма контролю все ж лишається. Наприклад, фільми мають випускати з відповідним віковими категоріями. Спеціальна комісія з 49 експертів визначатиме, яку саме категорію отримає стрічка. До неї входитимуть як працівники кіноіндустрії, так і спеціалісти з інших галузей. Водночас ця комісія не зможе втручатися у свободу художників та блокувати випуск нового фільму з моральних чи релігійних міркувань.

Читайте також:

У вересні 2020 року американська кіноакадемія оприлюднила нові стандарти для подання фільмів на премію «Оскар» в номінації «Кращий фільм». Вони спрямовані на більшу інклюзивність в кінематограф етнічних та соціальних груп.

А китайська влада дала розпорядження місцевим медіа максимально обмежувати новинне покриття церемонії вручення Оскара цього року через присутність в одній з номінацій фільму про протести в Гонконзі.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня