Зв'язок з нами

СВІТ

В Італії помер нобелівський лауреат, який заснував євро

В Італії помер нобелівський лауреат, який заснував євро

В Італії помер нобелівський лауреат, який заснував євро

Лауреат Нобелівської премії з економіки Роберт Манделл, який запропонував ввести в обіг в ЄС нову валюту під назвою євро, помер у віці 88 років. Він був почесним професором Колумбійського університету.

Роберт Манделл помер 4 квітня в Італії, в Тоскані, де жив останні роки, повідомляє італійське інформагентство Adnkronos.

У 1999 році економіст отримав Нобелівську премію. Роберт Манделл запропонував теорію про те, що для успіху зони з єдиною валютою необхідні гнучкі ринки, зокрема вільне переміщення робочої сили і капіталу.

Пізніше дослідження видатного економіста допомогло закласти основу для офіційної валюти Європейського союзу – євро.

Роберт Манделл також вважається творцем економіки пропозиції. Вона передбачає, що економічного зростання можна досягти завдяки зниженню бар’єрів для виробництва (пропозиції) товарів і послуг – податків і заборон, що створюються державним регулюванням.

Роберт Манделл народився в 1932 році в місті Кінгстон в канадській провінції Онтаріо. Навчався в Ванкувері, Сіетлі та Лондонській школі економіки. З 1974 року і до смерті був професором Колумбійського університету.

Раніше повідомлялося, що помер 61-річний президент Танзанії Джон Магуфулі, його смерть пов’язують з давнім захворюванням серця.

На 83-му році життя помер перший міністр закордонних справ незалежної України Анатолій Зленко. Він двічі займав пост міністра закордонних справ: з липня 1990 року по серпень 1994 року і з жовтня 2000 року по вересень 2003 року.

Засновник журналу Hustler і самопроголошений «торговець непристойності, якому не байдуже», Ларрі Флінт, помер у віці 78 років. За словами його менеджера, пан Флінт помер уві сні в медичному центрі «Седарс-Синай» в Лос-Анджелесі поруч з родиною.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня