Зв'язок з нами

COVID-19

В Індії виявили двічі мутований штам коронавірусу: чи є небезпека

В Індії виявили двічі мутований штам коронавірусу: чи є небезпека

В Індії виявили двічі мутований штам коронавірусу: чи є небезпека

В Індії виявили новий штам коронавірусу, який назвали «подвійний мутант». Цей штам несе в собі дві мутації вірусу, що допомагають йому прикріплятися до клітин.

Як повідомляє Fox News, новий штам виявили вчені з лабораторії клінічної вірусології Стенфордського університету, а виник він в Індії. Уже відомо, щонайменше, про сім випадків індійського варіанту коронавірусу.

Одна з мутацій індійського штаму схожа на варіант, який вперше виявили в Каліфорнії. Друга мутація схожа на бразильський і південноафриканський коронавірус.

Доктор Пітер Чин-Хонг з Університету Каліфорнії в Сан-Франциско і експерт з інфекційних захворювань назвав цей варіант «менше поблажливим». Він вважає, що індійський варіант коронавірусу може бути більш заразним.

«Ймовірно, він буде більш передаваним з біологічної точки зору, оскільки дві мутації діють на рецептор-зв’язуючий домен вірусу, але на сьогоднішній день офіційних досліджень передачі не проводилося», – йдеться в повідомленні.

Ученим ще належить з’ясувати, чи може новий штам викликати повторне інфікування або чи буде він більш стійким до антитіл вакцини.

Тим часом, у Британії дві групи вчених розробляють універсальні вакцини проти всіх штамів коронавірусу. Такий препарат має бути готовий протягом року.

Вакцина проти коронавірусу виробництва компанії Pfizer показала високу ефективність проти «британського» і «південноафриканського» штамів COVID-19 під час тестів.

Південноафриканська медичне відомство заявило про тимчасове призупинення використання протівокоронавірусной вакцини від AstraZeneca в зв’язку з її низькою ефективністю проти нового штаму COVID-19.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня