Зв'язок з нами

В Естонії мають намір ввести COVID-сертифікат для масових заходів

В Естонії мають намір ввести COVID-сертифікат для масових заходів

В Естонії мають намір ввести COVID-сертифікат для масових заходів

Уряд Естонії розглядає можливість введення COVID-сертифікатів для відвідування масових заходів. Документ можуть ввести з 14 червня.

Про це заявила прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас, повідомляє видання ERR.

Зокрема, сертифікат отримають ті, хто вакцинувався від коронавірусу або перехворів їм.

«З 14 червня заходи з великою кількістю учасників будуть дозволені тільки в тому випадку, якщо в них братимуть участь виключно люди, вакциновані від коронавірусу або перехворіли їм. Ми плануємо пілотний запуск covid-сертифіката, щоб можна було проводити більші заходи без будь-яких наслідків», – заявила Естонський прем’єр.

Водночас, міністр охорони здоров’я і праці Естонії Танель Кійк заявив, що цифровий сертифікат не буде паспортом вакцинації.

«Ідея полягає в тому, що людина або здала негативний тест, або перехворіла, або була двічі вакцинована. Ці три показники рівні», – пояснив міністр.

За словами Кийка, цифровий сертифікат дозволить проводити заходи за участю до 2 тисяч осіб у приміщенні і до 6 тисяч осіб на відкритому повітрі.

Як відомо, влада Естонії оголосили про рішення пом’якшити з 31 Травня деякі карантинні обмеження. Зокрема, дозволяються спортивні заняття для груп до 25 осіб, публічні збори та заходи за участю до 200 осіб.

Крім того, 17 травня в Естонії відкрилася реєстрація на вакцинацію від коронавірусу для всіх бажаючих. Прищепитися можуть громадяни країни у віці від 16 років.

Нагадаємо, сертифікати про вакцинацію у Європейському Союзі, покликані забезпечити свободу пересування у Європі на час пандемії, почнуть діяти з 1 липня.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен назвала ще одну перевагу COVID-сертифікатів. В майбутньому цифрові документи стануть дійсними для країн поза Євросоюзом.

25 травня на саміті лідерів Європейського союзу прийнято заяву із закликом якнайшвидше впровадити сертифікати вакцинації від COVID. Це необхідно для того, щоб відкрити зовнішні кордони ЄС.

Європейський союз і Україна досягли політичної домовленості про взаємне визнання COVID-паспортів.

Україна запустить сертифікати вакцинації від коронавірусу на початку липня, оскільки діє у цьому питанні синхронно із ЄС, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Читайте також:

Для в’їзду в Болгарію українці мають пред’являти один з трьох документів, серед яких сертифікат вакцинації, довідка про негативний тест на коронавірус або довідка, що особи перехворіли на COVID-19.

Парламент Австрії схвалив законопроєкт, що запроваджує так званий «зелений пропуск», який відкриє його власникам доступ до ресторанів, готелів та культурних закладів, якщо вони зможуть довести, що щеплені, вилікувалися від COVID-19 або отримали негативний тест.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня