Зв'язок з нами

СВІТ

В Аргентині легалізували аборти до 14 тижня вагітності. Це четверта країна Латинської Америки, де дозволять цю процедуру

В Аргентині легалізували аборти до 14 тижня вагітності. Це четверта країна Латинської Америки, де дозволять цю процедуру

В Аргентині легалізували аборти до 14 тижня вагітності. Це четверта країна Латинської Америки, де дозволять цю процедуру

Верхня палата аргентинського парламенту (Сенат) підтримала законопроєкт про легалізацію абортів до 14 тижня вагітності.

У Латинській Америці ця процедура наразі дозволена лише в Уругваї, Гаяні та на Кубі, повідомляє BBC.

Урядовий законопроєкт підтримали 38 сенаторів, 29 висловилися проти й один утримався. Під час голосування біля будівлі парламенту перебували великі натовпи активістів, частина яких виступала за легалізацію, а частина — проти.

Виконавча директорка аргентинського відділу правозахисної організації Amnesty International Марієла Бельскі заявила CNN, що новий закон відкриває нову еру для прав жінок у країні. Вона наголосила, що легалізація закріпить законом те, що і так щодня відбувається в країні.

Аргентина є однією з найбільш впливових країн у Латинській Америці, тому легалізація абортів у цій країні може дати поштовх до узаконення цією процедури й в інших державах регіону.

Про це заявила і представниця правозахисної організації Human Rights Watch Тамара Тарацюк Бронер. Вона зазначила, що ухвалення цього закону «надішле дуже сильний сигнал регіону про те, що можна рухатися вперед із легалізацією абортів — навіть в католицькій країні, як Аргентина».

Водночас католицька церква виступила проти такого закону. Там закликали сенаторів голосувати проти легалізації абортів. Папа Римський, який є аргентинцем, перед голосуванням написав: «Син Божий народився вигнанцем, щоб сказати нам, що кожен вигнанець — дитя Боже». 

Ситуація з абортами в Аргентині

Нині в Аргентині — переважно католицькій країні — аборти регулюються законом від 1921 року і були дозволені лише в разі зґвалтування або загрози життю матері. У всіх інших випадках за аборт загрожує позбавлення волі на 15 років.

Питання їх легалізації розглядається в парламенті країни вже вдев’яте. У 2018 році аналогічний законопроєкт відхилила верхня палата парламенту — Сенат.

Як повідомляє France24, за офіційними даними, щороку в Аргентині здійснюють від 370 до 520 тисяч нелегальних абортів, а 39 тисяч жінок і дівчат унаслідок них потрапляють до лікарень. А за підрахунками громадських організацій, протягом 2016-2018 років понад сім тисяч дівчаток віком 10-14 років стали матерями внаслідок зґвалтування.

Досі у Латинській Америці аборти були дозволені лише на Кубі, в Уругваї та Гаяні. Через значний вплив католицької церкви у більшості країн регіону аборти незаконні та вважаються злочином. Приміром, у Нікарагуа та Гондурасі вони заборонені взагалі, а в Бразилії та Чилі — дозволені лише для порятунку життя матері чи в разі зґвалтування.

Читайте також:

Аборти є вбивством, а ЛГБТ «суперечить божественному вченню», і Православна церква України не змінить своєї позиції щодо цих питань, заявив глава ПЦУ Митрополит Епіфаній.

Конституційний суд Польщі ухвалив рішення, яке фактично забороняє проведення в країні абортів. Країну охопили протести і сутички з поліцією.

У Варшаві демонстранти перекрили основні перехрестя міста, тривалий час транспорт був заблокований. Протести з блокуванням доріг проходили в 50 містах по всій країні. Деякі люди вийшли на вулиці з транспарантами, на яких було написано: «Хотілося б зробити аборт уряду».

Повідомлялося, що Мітингувальники зривають церковні служби, влаштовують сидячі протести в храмах, проводять гучні акції та обписують будівлі церков протестними гаслами ( «жіноче пекло», «необмежені аборти» і т.д.). У деяких храмах на підтримку церкви прийшли праві молоді люди, які перешкоджали протестам у культових споруд.

Польський уряд відклав виконання рішення Конституційного суду про заборону абортів за медичними рекомендаціями – на тлі масових протестів, що охопили усю країну.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня