Зв'язок з нами

ГРОШІ

Урядові «карантинні тисячі» виплачуватимуть без комісії

Урядові «карантинні тисячі» виплачуватимуть без комісії

Урядові «карантинні тисячі» виплачуватимуть без комісії

Нацбанк не стягуватиме з банків комісію за проведення операцій у системі електронних платежів, пов’язаних із наданням державної допомоги під час посиленого карантину.

У повідомленні прес-служби НБУ зазначається, що таке тимчасове рішення – на період здійснення виплат застрахованим особам – регулятор запровадив з 21 квітня 2021 року.

«У квітні цього року уряд вирішив продовжити практику надання одноразової державної допомоги найманим працівникам суб’єкта господарювання або фізичним особам – підприємцям, які спеціалізуються на певних видах економічної діяльності та можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їхньої діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів у 2021 році. Кошти для виплати допомоги перераховуються Мінсоцполітики на окремий рахунок Пенсійного фонду, відкритий в АТ «Ощадбанк». АТ «Ощадбанк» перераховуватиме кошти на банківський рахунок заявника, який зазначений у заяві на отримання допомоги від держави», – йдеться у повідомленні регулятора.

У НБУ додали, що безоплатними також будуть операції з повернення банками незарахованих сум коштів допомоги через певні причини.

«Відповідні норми містить постанова Правління НБУ від 21 квітня 2021 року № 33 «Про внесення зміни до тарифів на послуги (операції), що надаються (здійснюються) Національним банком України в системі електронних платежів та у сфері розрахунково-касового обслуговування», – зазначили у прес-службі регулятора.

Нагадаємо, наприкінці березня українська влада вирішила відновити компенсації фізичним особам-підприємцям (ФОП) і найманим працівникам, які постраждали від карантину. Держава виділить кожному заявнику 8 тисяч гривень допомоги та сподівається, що кошти підприємцям також виплачуватиме додатково місцева влада. Зі спеціального фонду державного бюджету в 2021 році на виплати ФОПам направлять 2,9 млрд гривень.

На порталі «Дія» 20 квітня почалась реєстрація заявок на отримання держдопомоги для фізосіб-підприємців і найманих працівників, які перебувають у «червоних» карантинних зонах та діяльність яких постраждала від запроваджених обмежень – вже близько 100 тис осіб подали заявки.

Мінцифри оприлюднило інструкцію, як подати заявку на отримання виплати на порталі «Дія» або у мобільному застосунку «Дія».

На одноразові виплати від держави можуть претендувати ФОП і наймані працівники у регіонах, які хоч раз було включено до «червоної» зони карантину у 2021 році.  Серед інших вимог – КВЕД має співпадати із перерахованими у постанові уряду, сплата ЄСВ (за найманих працівників протягом 3 місяців попереднього кварталу,  для ФОП – мінімум 6 місяців), для найманих працівників організація має бути основним місцем роботи, а зарплата не повинна перевищувати 30 тис грн.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня