Зв'язок з нами

СВІТ

Уряд Чехії розкрив нові деталі вибуху у Врбетіце, у якому підозрюють РФ

Уряд Чехії розкрив нові деталі вибуху у Врбетіце, у якому підозрюють РФ

Уряд Чехії розкрив нові деталі вибуху у Врбетіце, у якому підозрюють РФ

Перший віце-прем’єр-міністр Чехії Ян Гамачек заявив, що вибух боєприпасів на арсеналі у Врбетіце, у якому Чехія звинувачує російські спецслужби, мав відбутись не на території Чехії, передає УНН.

Озброєння мали транспортувати до Болгарії і там же їх підірвати, зазначив чеський урядовець в ефірі Чеського телебачення,

Нагадаємо, Чехія офіційно звинуватила РФ у причетності до вибуху військових складів Врбетіце у 2014 році та вислала 18 російських дипломатів, яких ідентифікувала, як агентів спецслужб РФ.

За версією слідства, до вибухів причетні «Олександр Петров» та «Руслан Боширов» – російські агенти, яких підозрюють в отруєнні екс-агента ГРУ Сергія Скрипаля у британському Солсбері. Під час перебування в Чехії з 11 по 16 жовтня 2014 року вони користувалися паспортами на ім’я громадянина Молдови Миколи Попа і громадянина Таджикистану Руслана Табарова).

Росія висловила Чехії рішучий протест у зв’язку з висилкою 18 співробітників посольства та оголосила персонами нон грата 20 чеських дипломатів.

Вибух на чеських складах боєприпасів Врбетіце у жовтні 2014 році, у якому Чехія звинувачує російських агентів ГРУ, може бути пов’язаний із постачанням зброї з цих складів до України болгарським бізнесменом і торговцем зброєю Еміліаном Гебревим, якого у 2015 році труїли «Новачком».

Сам Гебрев розповідав, що продавав зброю Грузії під час її війни з РФ в 2008 році, проте його частка становила не більше 10%. Бізнесмен також відкидав поставки озброєнь в Україну після агресії РФ на Донбасі.

Чехія розсекретить матеріали про вибух на складі боєприпасів, в причетності до якого підозрюють співробітників російських розвідслужб.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня