Зв'язок з нами

ГРОШІ

«Укрпошта» увійшла до ТОП-5 із закупівель на Prozorro

«Укрпошта» увійшла до ТОП-5 із закупівель на Prozorro

«Укрпошта» увійшла до ТОП-5 із закупівель на Prozorro

Найбільше закупівель в системі електронних торгів Prozorro серед держзамовників в січні 2021 року здійснили органи управління Маріуполя та Чернівців, лікарні Бердянська і Павлограда, а також «Укрпошта». Ця система дозволяє здійснювати економні та ефективні закупівлі.

Про це повідомляється в прес-релізі Prozorro, пише «Укрінформ».

У січні 2021 року лідерами зі закупівель стали:

Департамент соціального захисту населення Маріупольської міської ради. Відомство купувало послуги прибирання на рік. Загальна площа чотирьох приміщень в тендері – 4000 квадратних метрів, а очікувана вартість – трохи менше мільйона гривень.

На торгах брали участь 10 організацій. Фінальна пропозиція переможця – 649 000 990 гривень, це на 33 відсотки менше, ніж замовник готовий був заплатити;

«Укрпошта» запланувала закупівлю дизельного палива за допомогою рамкової угоди. Відбори провели ще в травні минулого року і вибрали трьох постачальників з ціною 26-27 гривень за літр. Вони змагалися за право постачати 250 000 літрів пального. В результаті ціна переможця за літр – 21 гривня 48 копійок;

Бердянське територіальне медичне об’єднання закуповувало металеві протипожежні двері. Всього очікується поставка 8 штук різного розміру вартістю 120 000 гривень

Управління освіти Чернівецької міської ради купувало 170 000 кілограмів хліба і батона за майже 4,5 мільйона гривень. На торги прийшли 4 учасники, і аукціон збив пропозиції головних конкурентів майже на мільйон гривень.

Переможцем стало ТОВ «Ротар», запропонувавши продати хліб за мільйон гривень рівно. Підстави для настільки низької ціни не надали, тому договір підписали з подальшим учасником – «Чернівецьким хлібокомбінатом». Його пропозиція – 2,6 мільйона, тобто близько 15 гривень за кілограм;

Павлоградська лікарня інтенсивного лікування купувала дезінфікуючі засоби для рук і медичні інструменти на 70 000 гривен. На аукціоні змагалися 5 учасників. Перша пропозиція переможця ТОВ «Фартунат» була не маленькою, але йому все ж вдалося здобути перемогу з аномально низькою ціною в 16 000 гривень.

ТОВ «Фартунат» змогло пояснити її спробою вийти на новий регіональний ринок. Запропонована ціна нижче, ніж вони продають зазвичай, але компанія готова піти на це заради нових клієнтів.

Раніше британське видання The Economist зняло фільм, в якому розповідається про трьох найуспішніших кейсах боротьби з корупцією в світі, зокрема про українську систему державних закупівель ProZorro.

На ProZorro з’явилася можливість відправляти звернення про порушення в державних закупівлях безпосередньо до Державної аудиторську службу України. Тепер, зіткнувшись з передбачуваними зловживаннями на тендері, громадські активісти та представники бізнесу (постачальники) можуть відправити повідомлення про це прямо.

За допомогою ProZorro в 2020 році Україна змогла заощадити 43,5 мільярда гривень. Це на 43% більше, ніж в 2019 році.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня