Зв'язок з нами

ГРОШІ

Українці розповіли, як змінились їхні доходи за час пандемії – опитування

Українці розповіли, як змінились їхні доходи за час пандемії – опитування

Українці розповіли, як змінились їхні доходи за час пандемії – опитування

37% працюючих українців стверджують, що у них зменшилася зарплата під час пандемії коронавірусу. У 54% вона не змінилася, а в 3% — зросла.

Такий результат показало опитування економічно активного населення, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова. На зменшення зарплати частіше вказують працівники приватного сектору, ніж державного (відповідно 40% і 26%). Про зменшення зарплати говорять 61% тих, хто працює на тимчасовій основі, і приблизно удвічі менше (31%) тих, хто працює на постійній основі.

Що стосується режиму роботи, то 53% респондентів працюють без змін, 14% повністю або частково перейшли на дистанційну роботу з повним збереженням заробітної плати, 7% — повністю або частково перейшли на дистанційну роботу з частковим збереженням заробітної плати, 6% — пішли у частково оплачувану відпустку, 2% — пішли у повністю оплачувану тривалу відпустку, 9% — пішли у неоплачувану відпустку, 4% — під час пандемії втратили роботу.

Примітно, що лише 14% українців заявили, що хочуть працювати дистанційно, негативно до дистанційної роботи поставилися 73%. При чому ставлення не залежить від того, у приватному чи державному секторі працюють опитані.

Тим часом, дані Держстату показують, що за рік середня зарплата в Україні зросла на 29,8%, а у Києві вона перевищила 20 тис. грн.

Реальна заробітна плата в Україні у березні 2021 року склала 13,6 тисячі гривень, що на 9,5% більше у порівняні з минулорічним показником, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. У березні найвищий рівень зарплат зафіксували в Києві – 20 132 грн, найнижчий в Житомирській області – 10 675 грн.

Парламентський комітет з питань соцполітики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді ухвалити за основу законопроект №3492, який обмежує максимальну зарплату держслужбовців під час дії надзвичайної ситуації.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня