Зв'язок з нами

Українських миротворців в Африці евакуювали через виверження вулкану

Українських миротворців в Африці евакуювали через виверження вулкану

Українських миротворців в Африці евакуювали через виверження вулкану

У Демократичній республіці Конго український вертолітний миротворчий загін був змушений перебазуватись через виверження вулкана Ньірагонго.

Про це повідомляє 18 окремий вертолітний загін в ДР Конго у Facebook. «Командуванням загону було прийнято рішення про евакуацію особового складу, озброєння і військової техніки в безпечне місце. При переміщенні особовий склад діяв згідно з планом евакуації, затвердженим вищим керівництвом ЗСУ», – йдеться в повідомленні. На даний момент вертолітники знаходяться в режимі чергування на базі і чекають вказівок на випадок повторної евакуації.

Потік лави від виверження вулкана Ньірагонго вже знаходиться у декількох сотнях метрів від околиці двохмільйонного міста Гома, частина його жителів в паніці покинули свої будинки.

Нагадаємо, вулкан в Ісландії під назвою Фаградалсф’яль, який не діяв протягом 6000 років, у березні 2021 року почав вивергатися. В результаті виверження в повітря було викинуто незначну кількість попелу, проте основну загрозу продовжують представляти небезпечні гази, в першу чергу двоокис сірки.

Раніше ісландські геологи попередили про можливе виверження вулкана Ерайфайокутль.

Також повідомлялось, що на італійському острові Стромболі на північ від Сицилії активізувався вулкан. Попіл і дощ зі шматків лави накрив прилеглі населені пункти.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня