Зв'язок з нами

СВІТ

Українець помер у колонії РФ через відмову у лікуванні

Українець помер у колонії РФ через відмову у лікуванні

Українець помер у колонії РФ через відмову у лікуванні

У колонії РФ помер українець, засуджений у Криму за крадіжку. Правозахисники повідомили, що йому не була надана належна медична допомога.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на експерта Регіонального центру прав людини Романа Мартинівської.

«Вранці 5 лютого 2021 в ВК-1 Адигеї (РФ) помер внаслідок неналежного надання медичної допомоги громадян України – ув’язнений Здоренко Володимир, 1971 р.н.», – йдеться в повідомленні.

За даними відомства, українець був засуджений в Криму за крадіжку. Незважаючи на порушення міжнародного гуманітарного права, в 2019 році його вивезли для відбування покарання в Росії.

У колонії засудженого заразили ВІЛ-інфекцією, при цьому йому не надавалася належна медична допомога.

Кримська правозахисна група нагадує, що згідно зі статтею 38 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, особи, які перебувають під захистом, мають право на медичну допомогу та лікування в лікарні в такій же мірі, як і громадяни держави, на території якої вони знаходяться, якщо цього вимагає стан їх здоров’я.

Стаття 76 Конвенції стосується зобов’язань держави-окупанта щодо особливо вразливої категорії – осіб, які перебувають під захистом і звинувачених у вчиненні злочину.

«Окупаційні органи повинні встановити для таких осіб санітарний та харчовий режими, які є достатніми для підтримання їх здоров’я. Вони повинні отримувати таку медичну допомогу, якої потребують», – зазначають правозахисники.

Раніше військовослужбовець Збройних сил України, який отримав тяжке поранення від кулі снайпера 26 січня на Донбасі, помер в лікарні.

Колишній український політв’язень Олександр Шумков, який повернувся додому після відбування терміну за сфабрикованим в РФ справі про «екстремізмі», розповів про тортури російських силовиків. В’язницю там він назвав «в’язницею народів».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня