Зв'язок з нами

ГРОШІ

Україна розраховує до осені отримати від ЄС понад 600 мільйонів євро — Мінфін

Україна розраховує до осені отримати від ЄС понад 600 мільйонів євро — Мінфін

Україна розраховує до осені отримати від ЄС понад 600 мільйонів євро — Мінфін

Україна розраховує до вересня отримати від Європейського союзу другий транш макрофінансової допомоги у розмірі 600 мільйонів євро.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко на зустрічі з керівником Групи Єврокомісії з підтримки України, заступником гендиректора Генерального директорату з питань політики сусідства та переговорів щодо розширення ЄС Катариною Матерновою, повідомляє прес-служба Мінфіну.

«Ми вдячні Європейській Комісії за підтримку й за допомогу в грудні 2020 року – отримання першого траншу в 600 млн євро. Зараз уряд та Міністерство фінансів роблять усе можливе для виконання умов програми й отримання другого траншу від ЄС до вересня 2021 року», – сказав Марченко.

У Мінфіні нагадали, що Україна має виконати низку зобов’язань для отримання другого траншу за цією програмою. Йдеться про започаткування і продовження реформ у таких сферах: управління державними фінансами, належне урядування та верховенство права, покращення бізнес-клімату, секторальні реформи й державні підприємства.

Учасники зустрічі також обговорили подальшу співпрацю у формуванні та впровадженні Стратегії управління державними фінансами на 2021-2025 роки, розвитку програми з управління державними фінансами в Україні, створення Бюро економічної безпеки, продовження співробітництва з МВФ.

Марченко, зокрема, подякував європейській стороні за співпрацю в рамках програми EU4PFM. Адже цей проект є найбільшим як за охопленням напрямків реформи, так і за обсягом підтримки.

«За два роки реалізації EU4PFM нам вдалося досягти вагомих позитивних результатів. А саме в реформуванні законодавства та інституцій у податковій та митній сферах, розвитку ІТ-систем і загальної координації СУДФ, інституційному розвитку та модернізації системи управління людськими ресурсами Міністерства фінансів і Рахункової палати», – зазначив міністр.

Також Марченко прокоментував поточний стан переговорного процесу з МВФ. За його словами, Україна перебуває в активному діалозі з Фондом для вирішення трьох головних питань: збереження незалежності Національного антикорупційного бюро, проведення конкурсів на посади до Вищої ради правосуддя та впровадження закону про кримінальну відповідальність за недостовірну інформацію в деклараціях.

«Інші питання, які пов’язані з бюджетуванням, бюджетною консолідацією, Національним банком України, енергетикою, вже вирішені», – запевнив урядовець.

Як повідомлялося, Євросоюз надасть Україні другий транш макрофінансової допомоги на 600 мільйонів євро за двох умов: виконання урядом 8 структурних зобов’язань і досягнення домовленості про транш з МВФ.

Раніше у ЄС заявили, що однією із важливих умов виплати фіндопомоги Україні є прогрес у переговорах з МВФ. У Нацбанку в 2021 році очікують від МВФ понад $2 мільярди у вигляді трьох траншів.

5 лютого Місія Міжнародного валютного фонду відновила свою роботу в Україні.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня