Зв'язок з нами

COVID-19

Україна просить Китай форсувати поставки антикоронавірусної вакцини

Україна просить Китай форсувати поставки антикоронавірусної вакцини

Україна просить Китай форсувати поставки антикоронавірусної вакцини

Україна просить Китай в стислі терміни погодити дозвіл на поставки вакцини від коронавірусу. Київ розглядає співробітництво щодо вакцини не лише як міжурядову угоду.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з китайським колегою Ван Ї. Українська сторона подякувала за урядову допомогу впродовж 2020 року в боротьбі з пандемією COVID-19, повідомляє МЗС України.

Кулеба також звернувся з проханням сприяти якнайшвидшому наданню дозволу на експорт вакцини до України. Він підкреслив, що офіційний Київ розглядає питання співпраці щодо вакцини не просто як міжурядову угоду, а як взаємодію між народами Китаю та України.

Ван Ї запевнив, що Китай готовий підтримувати Україну в боротьбі з COVID-19 до повної перемоги над пандемією. Сторони також відзначили зростання обсягів торгівлі на 20% – до рекордних $15 млрд.

Нагадаємо, наприкінці грудня МОЗ України уклало контракт із китайською компанією Sinovac Biotech про постачання вакцини від коронавірусу. Проведені клінічні випробування у різних країнах, за результатами проміжних даних, показали ефективність препарату до 97%.

Компанія «Лекхім» і китайська компанія Sinovac Biotech уклали контракт на поставку в Україну 5 мільйонів доз вакцини від COVID-19. Поставка очікується у березні.

Ціна однієї дози вакцини від коронавірусу CoronaVac китайського виробництва становитиме 504 гривні.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, чому Україна підписала договір про поставку COVID-вакцини саме з китайською компанією Sinovac.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня