Зв'язок з нами

ГРОШІ

Україна отримала перший позов у Міжнародний арбітраж від виробника «зеленої» електроенергії

Україна отримала перший позов у Міжнародний арбітраж від виробника «зеленої» електроенергії

Україна отримала перший позов у Міжнародний арбітраж від виробника «зеленої» електроенергії

Мін’юст отримав повідомлення про арбітраж проти держави Україна від компанії Modus Energy International BV. Вона хоче стягнути з держави 11,5 млн євро збитків.

Як повідомляє Finbalance, це перший позов до України від тих компаній – виробників «зеленої» електроенергії, які не погодилися урізати свої апетити і підписати з державою Меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким «Зелений» тариф підлягає зниженню ретроспективно в обмін на погашення заборгованості перед виробниками електроенергії.

На думку позивача, дії України є порушенням договору до Енергетичної хартії (1994). Компанія-позивач зазначає, що інвестувала в галузь відновлюваної енергетики в Україні в рамках правового режиму регулювання сфери сонячної енергетики, затвердженого Законом України від 20 лютого 2003 № 555-IV «Про альтернативні джерела енергії».

Серед інших переваг інвестування, в розумінні позивача, було те, що держава бере на себе зобов’язання купувати «зелену» сонячну енергію за ціною 0,1502 євро / кВт-година від електростанцій, введених в експлуатацію до 31 грудня 2019 року, і не змінювати цей тариф до 2030 року.

Modus Energy International BV є єдиним власником компаній – операторів сонячних електростанцій ТОВ Солар Залуква, ТОВ Болохівські Солар Парк 1, ТОВ Болохівські Солар Парк 2.

В травні минулого року позивачеві запропонували підписати Меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким «Зелений» тариф підлягає зниженню ретроспективно в обмін на погашення заборгованості ДП ГарПок перед виробниками електроенергії. На такі умови позивач не погодився, але умови запропонованого Меморандуму про взаєморозуміння було закріплено Законом України Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, додає видання. Закон набув чинності 21 липня 2020 року.

Раніше повідомлялося, що якщо Київ перегляне «зелений» тариф, іноземні інвестори можуть подати позови проти України в міжнародні суди. Бізнес вклав в українські СЕС і ВЕС до 4 млрд доларів тільки в 2019 році за умови фіксованого тарифу до кінця 2029.

Раніше Верховна Рада прийняла в другому читанні закон, який скорочує тарифи на «зелену» електроенергію. Також він вирішує проблему заборгованості перед виробниками електроенергії з альтернативних джерел.

25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про «зелені» аукціони. Згідно з документом, нинішня система підтримки суб’єктів господарювання «зеленими» тарифами, діятиме до 2030 року. Документ передбачає впровадження «зелених» аукціонів із 2020 року та обов’язкову участь у них інвесторів сонячних електростанцій потужністю понад 1 МВт та вітроелектростанцій потужністю понад 5 МВт.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня