Зв'язок з нами

ГРОШІ

Україна не продає за кордон видобутий газ

Україна не продає за кордон видобутий газ

Україна не продає за кордон видобутий газ

Видобутий в Україні газ не експортують за кордон, а використовують для потреб населення, заявив в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

«Ті, хто розбирається, знають, що ми видобуваємо та відпускаємо приблизно стільки ж товарного газу, скільки споживає населення як напряму, так і через теплокомуненерго, централізоване опалення. Потрібно ще врахувати тариф на передачу. Але в принципі в будь-якому випадку собівартість набагато менша, ніж ринкова ціна», – сказав керівник Міненерго в інтерв’ю Радіо Свобода.

Собівартість кубометра українського газу становить 3 грн, і з його перепродажу споживачам формуються прибутки держкомпанії «Нафтогаз України», додав Вітренко. Продавати українцям газ за собівартістю неможливо, бо через це зменшаться надходження до бюджету та скоротяться субсидії, пояснив чиновник.

Раніше Вітренко розповів про махінації на «Укргазвидобуванні», провал видобутку газу,  Оператора ГТС і чорний ринок газу.

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України» підвищив оптові ціни на газ для виробників теплової енергії у рамках ПСО. З 1 січня газ для них подорожчає на 20% порівняно з груднем.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня