Зв'язок з нами

ГРОШІ

Україна має виплатити МВФ близько 1,7 млрд дол. цього року

Україна має виплатити МВФ близько 1,7 млрд дол. цього року

Україна має виплатити МВФ близько 1,7 млрд дол. цього року

Україна в поточному році має виплатити Міжнародному валютному фонду близько 1,7 млрд доларів США.

Про це свідчать дані на сайті МВФ, повідомляє УНН.

Так, згідно з графіком, Україна зобов’язана виплатити МВФ 1 154,694 млн СПЗ (спеціальні права запозичення) – що близько 1,67 млрд дол.

Україна має виплатити МВФ близько 1,7 млрд дол. цього року

У наступні три роки суми виплат повинні скласти 1 668, 90 млн СПЗ, 1 981,38 млн СПЗ і 1 810,68 млн СПЗ відповідно.

Згідно з графіком, перший платіж МВФ заплановано на 1 лютого обсягом майже 50,68 млн СПЗ. 4 лютого необхідно заплатити ще 98,5 млн СПЗ, такі виплати розраховані на березень.

В грудні місія МВФ працювала в Україні три дні в дистанційному форматі – усі заплановані зустрічі пройшли добре.

Заступник виконавчого директора МВФ від України Владислав Рашкован після її візиту висловив надію, що через кілька місяців можна буде організувати розмову очільниці МВФ з керівництвом країни.

Додамо, Рада директорів МВФ у червні ухвалила надання Україні 5 млрд доларів на 18 місяців в межах угоди Stand-by. Перший транш за новою програмою обсягом 2,1 млрд дол. Україна отримала вже 12 червня. Україна сподівалася, що до кінця року місія МВФ проведе роботу у Києві, щоб дати оцінку підстав для виділення ще одного траншу.

Утім, у вересні у Фонді заявили, що продовження програми фінансової підтримки України від МВФ залежить, зокрема, від незалежності антикорупційних органів. Це сталося на тлі того, як КСУ ухвалив низку рішень щодо антикорупційного законодавства, зокрема щодо скасування покарання за брехню в деклараціях, що вплинуло на е-декларування. Західні партнери очікували від України врегулювання ситуації. Наразі частина необхідних для цього законопроектів ухвалена.

Перед цією програмою у межах співпраці з МВФ для України діяла інша – чотирирічна програма «Механізм розширеного фінансування» (EFF) на 17,5 млрд дол., схвалена у березні 2015 року. Програма EFF, своєю чергою, замінила собою програму Фонду Stand-By, яка була надана Україні 30 квітня 2014 року.

Читайте також:

Міністр фінансів Сергій Марченко повідомив, що два транші МВФ по 700 мільйонів доларів, які Україна мала отримати у 2020, було перенесено на наступний рік.

Нагадаємо, 21 грудня в Україні розпочала роботу місія Міжнародного валютного фонду.  Представник МВФ в Україні Йоста Люнгман повідомив, що зустрічі місії з українською владою відновляться після новорічних свят у січні.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль очікує, що Україна отримає черговий транш від МВФ в кінці зими – початку весни 2021 року.

21 травня Міжнародний валютний фонд і Кабінет міністрів досягли угоди про нову програму співпраці Stand-by загальним обсягом $5 мільярдів. 10 червня програму Stand-by затвердила Рада директорів МВФ.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня