Зв'язок з нами

COVID-19

Учені з’ясували, що мутація коронавірусу у норок виявилась менш небезпечною для людей

Учені з’ясували, що мутація коронавірусу у норок виявилась менш небезпечною для людей

Учені з’ясували, що мутація коронавірусу у норок виявилась менш небезпечною для людей

Мікробіолог з Департаменту біологічного середовища Університету префектури Акіта (Японія) Томокадзу Конісі заявив, що мутований штам коронавірусу, зафіксований у норок у Данії та Нідерландах, «мабуть, був менш заразним і смертельним для людей».

Такі висновки вчений зробив, проаналізувавши розшифровані геноми вірусу від норок з людським.

«Після зникнення норкового штаму смертність від коронавірусу в Нідерландах збільшилася. Місцевим органам влади слід заохочувати фермерів утримувати норок, а не вбивати їх. Однак, оскільки норки також можуть хворіти коронавірусом людини без його зміни, потрібен аналіз геному, щоб уникнути цього ризику», – заявив біолог в статті на biorxiv.

Нагадаємо, Уряд Данії 4 листопада повідомив, що на норкових фермах виявили мутований COVID-19. Він може передаватися людям, однак наразі немає доказів того, що ця версія більш небезпечна чи стійкіша до вакцин.

На початку листопада влада Данії заявляла, що цим вірусом інфікувалося 11 людей. Тоді ж оголосили про плани знищити всіх норок у країні та розпочали цей процес. Водночас уряд не має законних підстав для такого рішення, його може ухвалювати лише парламент.

У ВООЗ заявили, що перш ніж знищувати мільйони тварин, необхідно більш точно оцінити можливі ризики мутованого коронавірусу.

Однак 17 листопада парламент підтримав законопроєкт щодо норок. Документ передбачає знищення всіх норок у країні, а також забороняє розводити їх до кінця 2021 року. Пізніше влада Данії повідомила про перемогу над коронавірусом у норок

У Нідерландах, Іспанії, Італії, Швеції та США також зафіксували випадки коронавірусного захворювання на норкових фермах, однак невідомо, чи у всіх країнах виявили мутований штам коронавірусу. Пізніше про зараження серед тварин повідомляла Греція та Польща.

В Асоціації звірівників України після повідомлень із низки країн про поширення коронавірусу SARS-CoV-2 на фермах із розведення норок запевнила, що в українських господарствах таких випадків не виявлено. Крім того фермери заявили про готовність вакцинувати норок від вірусу SARS-CoV-2, якщо розробники підтвердять ефективність препаратів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня