Зв'язок з нами

COVID-19

Учені розповіли, який штам коронавірусу більш небезпечний: індійський чи британський

Учені розповіли, який штам коронавірусу більш небезпечний: індійський чи британський

Учені розповіли, який штам коронавірусу більш небезпечний: індійський чи британський

В Інституті молекулярної біології та генетики НАН України вважають, що «індійський» штам коронавірусу є менш небезпечним, ніж британський вид.

«На нашу думку, значно небезпечніше «індійця» є знайомий українцям «британський» штам (B.1.1.7). Згідно з всесвітньої базою даних GISAID, його виявлено методом секвенування у більш ніж 460 тисячах зразків по всьому світу, тоді як індійський штам B.1.617 знайдено поки в понад півтора тисячах зразків», – розповіли науковці, передає Обозреватель.

За словами вчених, саме «британський» різновид викликав третю хвилю COVID-19 у Європі та Україні. До того ж, доведено, що саме він швидше поширюється, вражає молодих людей та може викликати тяжчі прояви захворювання.

Індійський же штам не такий поширений, як британський. Уперше його виявили наприкінці 2020 року, а зараз він є у 20 країнах світу (США, Великобританія, Австралія, Греції, Бельгія, Португалія). В Україні його поки не підтвердили. Окрім того, у світових базах індійський штам не визнано небезпечним, поки що його досліджують.

Від інших штамів індійський відрізняється наявністю подвійної мутації.

Так званий індійський штам коронавірусу вже циркулює в Туреччині і не обійде Україну. Це станеться до кінця травня, повідомив глава Держспоживслужби Києва Олег Рубан.

Як відомо, в Індії минулого тижня чотири дні поспіль фіксували антирекорди за кількістю нових заражень COVID-19. Щодня в країні підтверджували понад 300 тисяч заражень.  У ВООЗ не стали стверджувати, що єдиною причиною спалаху COVID-19 в Індії є більш заразний варіант вірусу.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня