Зв'язок з нами

СВІТ

У США заарештували п’ятьох учасників штурму Капітолію

У США заарештували п'ятьох учасників штурму Капітолію

У США заарештували п’ятьох учасників штурму Капітолію

Правоохоронні органи США затримали п’ятьох учасників заворушень біля будівлі Капітолія у Вашингтоні. Вони належать до ультраправого руху Proud Boys.

Як повідомляється на сайті Міністерства юстиції США, серед затриманих троє жителів штату Міссурі, які були затримані неподалік від міста Канзас-сіті, і два вихідця з Арізони. Їм інкримінується участь у масовому змові.

Раніше стало відомо, що компанія Facebook допомагала правоохоронцям розпізнати учасників протестів у Вашингтоні і штурму Капітолію. Компанія допомагала слідчим після завершення штурму.

Нагадаємо, 6 січня в Вашингтоні пройшов багатотисячний мітинг на підтримку чинного президента Дональда Трампа у будівлі Капітолію, в якому розташований Конгрес США. Конгресмени розглядали затвердження перемоги на президентських виборах кандидата від Демократичної партії Джо Байдена.

Президент США Дональд Трамп виступив зі спеціальною заявою, в якому він не визнає перемогу Джо Байдена на виборах президента, але обіцяє не чинити опору при передачі йому влади.

В обох палатах Конгресу і обох партіях з’явилися заклики усунути чинного президента Дональда Трампа з посади. Те, що його прихильники 6 січня увірвалися в Капітолій і поставили під загрозу офіційну процедуру завершення виборів, назвали спробою державного перевороту.

Уштурмі будівлі американського парламенту могли брати участь і бойовики, пов’язані з російською військовою розвідкою.

Чинний президент США Дональд Трамп в розмові з республіканцем Кевіном Маккарті частково визнав свою провину за безлади, що відбулися у Вашингтоні.

Чинний президент США Дональд Трамп збирався штурмувати Капітолій 6 січня разом з мітингувальниками, але його відрадили від таких планів, повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела.

ФБР США розслідує версію іноземного втручання в організацію штурму на Капітолій. Бюро з’ясовує, чи надавали іноземні уряди, організації або окремі громадяни фінансову підтримку його учасникам.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня