Зв'язок з нами

СВІТ

У США назвали умову скасування санкцій проти «Північного потоку-2»

У США назвали умову скасування санкцій проти «Північного потоку-2»

У США назвали умову скасування санкцій проти «Північного потоку-2»

США можуть погодитися на добудову газопроводу «Північний потік-2», але якщо Німеччина дасть тверді гарантії захисту транзитних інтересів України. У Берліні поки таких зобов’язань брати на себе не хочуть.

Про це пише німецька газета Handelsblatt з посиланням на американських дипломатів. Як пояснив виданню один з них, Вашингтон зацікавлений у запобіганні зростання залежності Європи від російського газу і намагається не допустити відокремлення України від європейської газової інфраструктури. І для того, щоб США зняли санкції з «Північного потоку-2», Берлін повинен внести відповідні пропозиції, як він бачить вирішення цієї проблеми. «Німці повинні викласти пакетне рішення. В іншому випадку ми не зможемо вирішити проблему «Північного потоку-2». – зазначив представник США.

Одним з таких варіантів може бути механізм відключення поставок по «Північному потоку-2», якщо Москва спробує чинити тиск на Україну, обмеживши поставки газу. Також США закликають до перегляду діючого контракту на транзит російського природного газу через українську ГТС.

Другий варіант – Німеччина повинна допомогти Україні підготувати газову інфраструктуру для поставок водню в країни Європейського союзу. Проте наголошується, що поки федеральний уряд Німеччини неохоче робить конкретні пропозиції.

Раніше держсекретар Франції у справах Європи Клеман Бон заявив, що Німеччині варто відмовитися від проекту «Північний потік-2», однак в уряді Німеччини йому відповіли, що не змінили своїх «базових позицій» щодо газопроводу.

На початку січня США анонсували нові санкції до компаній, що будують «Північний потік-2» . Влада РФ визнала, що санкції «ускладнять реалізацію проекту».

Водночас компанія Nord Stream 2 планує завершити будівництво на одній з двох гілок російського газопроводу «Північний потік – 2» в першій половині 2021 року.

Під загрозою санкцій США Міжнародна група клубів взаємного страхування судновласників відмовилась від страховки суден, що беруть участь у будівництві «Північного потоку – 2». А норвезька сертифікаційна компанія Det Norske Veritas (DNV) GL не буде надалі сертифікувати газопровід «Північний потік-2». Без документа газопровід може не заробити, навіть якщо буде добудований.

19 січня США ввели санкції проти трубоукладача «Фортуна», його власника «КВТ-Рус» і компанії «Рустанкер».

Після цього з «Північного потоку-2» вийшли швейцарський страховик Zurich Insurance і німецький концерн Bilfinger SE, а «Газпром» заговорив про ризики згортання проекту чи його відкладення.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня