Зв'язок з нами

ГРОШІ

У справі «Суркіси проти «ПриватБанку»» оголосили перерву — але ненадовго

У справі «Суркіси проти «ПриватБанку»» оголосили перерву — але ненадовго

У справі «Суркіси проти «ПриватБанку»» оголосили перерву — але ненадовго

Верховний суд оголосив перерву у розгляді справи про забезпечення позову іноземних компаній, пов’язаних з братами Суркісами, до «ПриватБанку». Розгляд касаційної скарги триває.

Про це повідомляє прес-служба суду.

«У цій справі позивачі просили суд забезпечити позов про зобов’язання відповідача виконувати умови депозитних договорів шляхом зобов’язання АТ КБ «ПриватБанк» належним чином виконувати умови договорів в частині нарахування та виплати відсотків, а також користування/розпорядження/повернення/виплати грошових коштів, розміщених на рахунках позивачів, і встановлення ряду заборон для банку.

Суд першої інстанції, рішення якого залишено без змін апеляційним судом, задовольнив заяву про забезпечення позову. Згідно ч. 1 ст. 402 ЦПК України, розгляд справи здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження.

Колегія суддів КЦС ВС оголосила перерву в розгляді справи до 14 квітня 2021 року. Розгляд касаційної скарги триває », – йдеться в повідомленні.

Київський апеляційний суд за власною ініціативою призупинив розгляд апеляційної скарги ПриватБанку на ухвалу судді Печерського райсуду Сергія Вовка про примусове виконання рішення про зобов’язання банку обслуговувати депозити компаній братів Суркісів, заборгованість за якими позивачі оцінюють в 350 мільйонів доларів. Почнуться слухання після оголошення рішення Верховного суду.

«Приватбанк» подав скаргу до Вищої Ради Правосуддя на дії судді Печерського райсуду Києва Сергія Вовка. Він задовольнив позов офшорів Суркісів про стягнення 9 мільярдів.

У грудні 2020 року Печерський районний суд міста Києва зняв з розгляду справу за позовом сім’ї Суркісів про скасування рішень Національного банку України про визнання їх пов’язаними з «Приватбанком» особами, а також про визнання недійсними договорів обміну їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн. Причиною стало перебування судді Олесі Батрин на лікарняному.

Пізніше «Приватбанк» зажадав передачі розгляду касаційного провадження у справі про оскарження ухвали про забезпечення позову компаній-нерезидентів, пов’язаних з братами Суркісами, до Верховного суду. Вимога вважали необхідним з огляду на публічність судового процесу і можливих махінацій.

У лютому 2021 року державний «ПриватБанк» (Київ) звернувся до Верховного суду з заявою про відвід головуючого судді Сергія Погрібного від розгляду справи про оскарження рішення суду від 2017 року. Воно стосується зобов’язань «ПриватБанку» обслуговувати розміщені до націоналізації на рахунках його кіпрської філії депозити компаній братів Суркісів, які оцінюють зобов’язання по ним в 347,4 млн доларів.

Пізніше «ПриватБанк» заявив відвід експертам Верховного суду Костянтину Гусарову і Денису Сібілёву, які постановили, що потрібно повернути 350 млн доларів братам-олігархам Ігорю і Григорію Суркісам.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня