Зв'язок з нами

ГРОШІ

У «Слузі народу» ініціюють відставку глави «Нафтогазу»

У «Слузі народу» ініціюють відставку глави «Нафтогазу»

У «Слузі народу» ініціюють відставку глави «Нафтогазу»

Народні депутати від «Слуги народу» звернулись до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та глави наглядової ради «Нафтогазу» Клер Споттісвуд із закликом звільнити керівника НАК Андрія Коболєва. Також депутати закликають скасувати підвищення тарифів на газ від «Нафтогазу», яке заплановано у січні, повідомив нардеп від «СН» Олександр Качура.

«Разом з колегами 27 грудня звернулися до Прем’єр-міністра та Голови Наглядової ради НАК Нафтогаз України з вимогою зупинити підвищення тарифів і негайно звільнити Коболєва з займаної посади. На наступний день Прем’єр публічно відповів, що дав доручення в.о. міністра енергетики Вітренко та Антимонопольному комітету перевірити обґрунтованість цін на газ для населення. Усе експертне середовище в один голос говорить – підземні сховища заповнені як ніколи. Подорожчання цін на газ несе виключно штучний характер!», – зазначив депутат у соцмережах.

Качура додав, що вимагатиме від Шмигаля звіту про збільшення тарифів для населення, строків їх зниження та інформації щодо «свідомого доведення до збитковості керівництвом Нафтогазу своїх дочірніх підприємств».

Нагадаємо, на січень «Нафтогаз» встановив для своїх споживачів тарифи в 7,22 грн за кубометр з ПДВ в рамках тарифу «Місячний» та 6,45 грн за кубометр з ПДВ в рамках тарифу «Річний», тоді як у газзбутів ціна доходить до 10,8 грн за куб.

Прем’єр Денис Шмигаль наказав в.о. глави Міненерго провести разом з Антимонопольним комітетом аудит цін на газ, які мають ознаки спекулятивних.

Також з 1 січня 2021 в Україні зросли тарифи на розподіл газу – в середньому на 80% в залежності від регіону. Найнижчий тариф заплатять споживачі столичного «Київгазу», а найвищий – «Газовика».

Зазначимо, що українські підземні сховища газу (ПСГ) у 2020 році накопичили рекордний запас газу за останні 10 років – 28,3 млрд кубометрів.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня