Зв'язок з нами

СВІТ

У Сербії загасили вічний вогонь, який привіз Лавров

У Сербії загасили вічний вогонь, який привіз Лавров

У Сербії загасили вічний вогонь, який привіз Лавров

У Сербії невідомі загасили вічний вогонь, який глава МЗС РФ Сєргєй Лавров привіз до Белграда під час останнього візиту.

Як повідомляє РТС, невідомі загасили вічний вогонь біля пам’ятника визволителям Белграда в ніч з вівторка на середу. На самому монументі був залишений напис «Визволителі? Ні, ніколи», а серп і молот закреслений.

Вічний вогонь був запалений на урочистій церемонії міністром закордонних справ Росії і президентом Сербії Александром Вучичем під час недавнього візиту Лаврова.

Посольство Російської Федерації в Белграді вже оцінило цей акт як «цинічну спробу» зарахувати Сербію до тих європейських країн, в яких «війна з пам’ятниками антифашистам і переписування історії набули системного характеру».

Тим часом, Офіс сербського члена президії Боснії і Герцеговини Мілорада Додіка поінформував посольство України в Боснії і Герцеговині про те, що ікона Святого Миколая, яку політик подарував главі МЗС Росії Сергію Лаврову, начебто «перебувала у володінні сім’ї з Республіки Сербської» та є «родинною іконою».

Нагадаємо, 14 грудня головуючий президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додик у Сараєві подарував українську старовинну ікону міністру закордонних справ Російської Федерації Сергію Лаврову. Позолочена ікона перебувала в Луганську до тимчасової окупації міста терористами і російськими військовими.

Посольство України направило ноту до Міністерства закордонних справ Боснії і Герцеговині із проханням надати інформацію про те, чому 300-літню українську ікону подарували очільнику МЗС Росії.

За цим фактом прокуратура Боснії і Герцеговини порушила кримінальну справу.

Пізніше стало відомо, що українську ікону могли вивезти з Луганська через Росію у Сербію.

Україна просить Боснію і Герцеговину передати їй ікону, яку подарували голові МЗС РФ Сергію Лаврову. Напередодні її повернули боснійському посольству в Москві.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня