Зв'язок з нами

У Румунії з’явиться євроатлантичний центр оборони НАТО

У Румунії з'явиться євроатлантичний центр оборони НАТО

У Румунії з’явиться євроатлантичний центр оборони НАТО

У Румунії в рамках діяльності НАТО з’явиться євроатлантичний центр оборони. Дестабілізуючі дії Росії в регіоні викликають «занепокоєння і відчуття недостатнього рівня безпеки».

Про це повідомив президент Румунії Клаус Йоханніс під час спільної прес-конференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою в Бухаресті після саміту «Бухарестської дев’ятки», пише «Укрінформ».

«Ми працюємо над створенням євроатлантичного центру оборони, який буде розташовуватися в Бухаресті», – повідомив Йоганніс.

Він також прокоментував поточну ситуацію в Чорному морі.

«НАТО і надалі зміцнюватиме можливості з відлякування і оборони, особливо на східному фланзі, діючи разом від Балтійського до Чорного моря», – пояснив президент Румунії.

Клаус Йоханніс додав, що НАТО і надалі буде залишатися активним в східному сусідстві з метою зміцнення обороноздатності і можливостей східних сусідів реагувати на виклики, з якими вони стикаються.

Раніше в Бухаресті в гібридному режимі почався саміт глав держав «Бухарестської дев’ятки» за участю президента США Джо Байдена і генсекретаря НАТО Йенса Столтенберга. Президент Румунії закликав союзників НАТО консолідувати зусилля для стримування Росії.

Президент США Джо Байден підтвердив свою участь в саміті «Бухарестської дев’ятки», де учасники серед іншого обговорять безпеку в Чорному морі і ситуацію в Україні. Захід пройде в гібридному режимі в понеділок, 10 травня, в Бухаресті.

НАТО планує оголосити формат і порядок саміту Альянсу, який відбудеться 14 червня в Брюсселі, ближче до дати проведення заходу.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня