Зв'язок з нами

СВІТ

У Росії закрилось відоме опозиційне видання

У Росії закрилось відоме опозиційне видання

У Росії закрилось відоме опозиційне видання

У РФ онлайн-видання NEWSru оголосило про припинення своєї роботи із 31 травня. Зі ЗМІ перестали співпрацювати рекламодавці, оскільки позиція видання розходилась із політикою Кремля.

«Ми перестаємо працювати з економічних причин, але викликані вони саме політичною ситуацією в нашій країні. Після 2014 року стало зрозуміло, що докорінно змінюється не тільки географія і зовнішня політика, а й внутрішня економіка. Наша картина дня стала так відрізнятися від картинки, яку вважають за краще державні ресурси, що співпрацювати з нами після подій 2014 року великі рекламодавці перестали, а решта почали особливо побоюватися вже в цьому році»

— Російське видання NEWSru

У NEWSru зазначили, що через закон про іноземних агентів їм доводилось щодня «маркувати як іноагентов і екстремістів все більше шанованих людей і джерел правдивої інформації». Така ситуація зробила неможливою якісну роботу видання.

Видання було засновано 1 серпня 2000 року за адресою ntv.ru. Проте після захоплення НТВ владними особами воно перейшло на нову адресу newsru.com. Повідомляється, що щомісяця портал ЗМІ відвідувало 3 мільйони користувачів.

Наступ на свободу слова у РФ почався у 2014 році. Роскомнадзор став масово блокувати опозиційні сайти та змушував видаляти новини, які вважав екстремістськими. Свій вклад вніс і закон про іноагентів. Утім, РФ посягає не лише на російські видання, а і на іноземні компанії.

Торік компанія Facebook відмовилася надати Роскомнадзору локалізації персональних даних російських користувачів на території Росії. Після цього московський суд оштрафував соцмережу. Також Роскомнадзор завів справу щодо компанії Google. Її підозрюють у тому, що вона не видаляє з пошуку сайти з інформацією, що заборонена на території Російської Федерації.

Наприкінці травня на публікаціях російських ЗМІ у Facebook з’явилися мітки – «Це видання контролюється державою Росія». Подібні будуть ставити на усіх світових медіа, редакції яких залежні від держави-агресора.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня