Зв'язок з нами

СВІТ

У Польщі висловили розчарування щодо рішення США стосовно  «Північного потоку-2»

У Польщі висловили розчарування щодо рішення США стосовно  «Північного потоку-2»

У Польщі висловили розчарування щодо рішення США стосовно  «Північного потоку-2»

У Польщі розчаровані рішеннями США по «Північному потоку-2», в результаті яких можуть обнулити санкції.

Як повідомляє Польське радіо, 26 травня, міністру оборони Польщі Маріушу Блащаку поставили запитання про його ставлення до заяви президента США Джо Байдена щодо санкцій по «Північному потоку-2». Блащак відповів, що розчарований словами Байдена про те, що не буде санкцій на будівництво газопроводу.

«Я розчарований цими словами, тому що президент Байден, з одного боку, говорить, що не вводитиме санкції, а з іншого, говорить, що він проти будівництва газопроводу, це не бізнес-проект, а політичний. Так що тут є деяка нестиковка», – відповів глава Міноборони Польщі.

Зазначимо, 17 травня Федеральне морське судноплавство і гідрографії Німеччини (BSH) дозволило укладання труб газопроводу на ділянці довжиною 2 кілометри в німецькій економічній зоні. Йдеться про зону, де немає загрози екології.

20 травня адміністрація президента США Джо Байдена призупинила санкції проти оператора «Північного потоку-2», компанії Nord Stream 2 AG і його глави Маттіаса Варніга. Таке рішення могло бути мотивоване бажанням не псувати відносини із Німеччиною.

21 травня США оголосили про запровадження санкцій проти чотирьох російських компаній, а також 13 суден на виконання закону PEESA, що передбачає переслідування всіх осіб, причетних до будівництва газопроводу.

Водночас, президент США Джо Байден заявив, що «Північний потік-2» майже завершено, тому введення нових санкцій проти проекту було б «непродуктивним» для відносин США з Європою.

Україна виступає проти добудови і запуску цього газопроводу, оскільки це суттєво зменшить транзит газу з РФ у Європу через ГТС України. Противниками проекту також є США, Польща і країни Балтії.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня