Зв'язок з нами

СВІТ

У Польщі після заборони на аборти можуть з’явитися «кімнати для плачу»

У Польщі після заборони на аборти можуть з'явитися «кімнати для плачу»

У Польщі після заборони на аборти можуть з’явитися «кімнати для плачу»

У Польщі після вступу в силу рішення Конституційного суду про заборону абортів запропонували створити в країні «кімнати для плачу». За задумом Мін’юсту, вагітні жінки могли б відвідувати такі кімнати, щоб поплакати.

У Мін’юсті запропонували створити спеціальні хоспіси для жінок, у кого дитина повинна народитися з відхиленнями, пише Notes from Poland.

Після прийняття рішення Конституційним судом політичні сили країни почали шукати «способи підтримки жінок». Ініціатори проекту відзначають, що «у жінки буде, наприклад, окрема кімната для того, щоб поплакати». Крім того, вагітним будуть надаватися психологічна підтримка і пропонуватися поради «про те, що робити далі».

У суспільстві ідею з «кімнатами для плачу» оцінили різко негативно, порівнявши її з історією з роману-антиутопії Маргарет Етвуд «Розповідь служниці».

28 січня поляки вийшли на масові протести через вступ в силу рішення Конституційного суду про обмеження на аборти. Протести почалися в Варшаві, Гданську, Катовіце, Лодзі, Кракові, Познані та інших містах країни.

Польський КС постановив, що аборт в разі патології плода порушує конституційний принцип захисту життя, пов’язаний з положенням про гідність людини. У результаті по всій країні почалися акції протесту: зокрема, у Варшаві демонстранти перекривали вулиці і блокували рух транспорту під лозунгами «Хотілося б зробити аборт уряду».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня