Зв'язок з нами

У Польщі підтримали посилення антиросійських санкцій через агресію проти України

У Польщі підтримали посилення антиросійських санкцій через агресію проти України

У Польщі підтримали посилення антиросійських санкцій через агресію проти України

У Польщі підтримали посилення антиросійських санкцій через агресію проти України. МЗС країни висловило стурбованість значною концентрацією військ біля кордонів.

Про це повідомили в МЗС Польщі, пише РАР.

«Польща постійно працює над посиленням режиму санкцій ЄС проти Росії через її агресивну політику в Україні», – повідомили у відомстві.

Представники МЗС зазначили, що конфронтаційна політика Росії, яка традиційно підтримується демонстративними рухами військ і провокаційними військовими навчаннями, а також широкомасштабна і агресивна дезінформаційна політика «особливо яскраво проявляються в місцях зіткнення, де легко перекласти провину за ескалацію на іншу сторону конфлікту».

«З середини березня випадків порушення умов перемир’я стало втричі більше, ніж в січні і лютому, підтверджують звіти СММ ОБСЄ. Все частіше зустрічаються випадки дуже інтенсивних, провокаційних обстрілів з боку нелегальних збройних формувань, підтримуваних Росією. Це призводить до серйозних інцидентів, в результаті яких гинуть українські солдати», -пояснив в МЗС.

У відомстві висловили стурбованість значною концентрацією військ РФ біля кордонів з Україною.

«Наше занепокоєння, як і союзників, викликає концентрація російських військ поблизу українських кордонів, зокрема в окупованому Криму та Чорному морі», – відзначили в польському відомстві.

Напругу збільшують російські військові навчання, які в квітні мають відбутися в різних частинах Росії. У МЗС додали, що підтримують тісне спілкування з українськими колегами, а в цьому році повинні відбутися ще як мінімум кілька зустрічей на рівні міністрів і заступників міністрів, а також і в багатосторонніх форматах, наприклад в рамках Люблінського трикутнику.

Польща залишається в колі активних країн, які виносять питання російської агресії на міжнародну арену.

«Польща активно підтримує та ініціює заходи, які зміцнюють міжнародний тиск на Росію в рамках ЄС, ООН чи ОБСЄ. Ми також активно підтримуємо військову адаптацію НАТО і України», – йдеться в повідомленні МЗС Польщі.

Польща готується очолити головування в ОБСЄ, активно залучена в процес врегулювання російсько-українського конфлікту. Країна має намір «ефективно використовувати час головування для здійснення спроби деескалації ситуації на сході України і підтримки суспільства на Донбасі, яке страждає від конфлікту».

Раніше глава фракції Європейської народної партії в Європарламенті Манфред Вебер виступив в Європарламенті з заявою про необхідність посилити санкції проти Росії у відповідь на її агресію проти України і збільшення числа російських військових на кордоні. Жорсткі санкції повинні включати заморозку рахунків російських олігархів або відключення РФ від платіжної системи SWIFT.

РФ поширює в ОРДЛО фейки про український настанні, попереджаючи місцевих жителів про необхідність евакуюватися в Ростовську область в разі початку бойових дій.

Командувач сухопутних військ США в Європі в 2014-2017 роках генерал-лейтенант Бен Ходжес назвав головну мету російських маневрів і стягування військ до кордонів з Україною. Експерт вважає, що Кремль хоче отримати повний контроль над Чорним морем.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня