Зв'язок з нами

ГРОШІ

У Німеччині запропонували ввести мораторій на «Північний потік-2»

У Німеччині запропонували ввести мораторій на «Північний потік-2»

У Німеччині запропонували ввести мораторій на «Північний потік-2»

Голова комітету Бундестагу ФРН з міжнародних справ Норберт Ретген закликав ввести мораторій на будівництво газопроводу «Північний потік-2». Це необхідно, щоб розвіяти побоювання, що проект буде використаний як геополітична зброя проти країн Східної Європи.

Про це Ретген розповів в інтерв’ю радіостанції Deutschlandfunk.

Під час «перерви» ЄС і США могли б вступити в переговори з Росією.

«Якщо міжнародна угода могла б виключити можливість використання трубопроводу як геополітичної зброї проти країн Східної Європи, то можна було б співпрацювати з Росією в галузі енергетичної політики», – сказав Реттген.

Мораторій він закликав розцінювати не як санкції, а як час на переговори.

«Можливо, це могло б виглядати так: ЄС, Росія і США зобов’язуються надати мораторій на будівництво, але на цей раз не як санкції, а як паузу для вступу в переговори», – сказав він.

Раніше представник Німеччини заявила, що Франція і Німеччина підтримують тісний контакт з цього питання і в Парижі добре знають позицію Берліна.

США можуть погодитися на добудову газопроводу «Північний потік-2», але якщо Німеччина дасть тверді гарантії захисту транзитних інтересів України. У Берліні поки таких зобов’язань брати на себе не хочуть.

Газопровід «Північний потік-2» підриває трансатлантичну безпеку і підсилює вплив Росії на союзників США. Про це заявив журналістам на брифінгу прес-секретар Держдепартаменту США Нед Прайс.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня