Зв'язок з нами

СВІТ

У Німеччині закликали ЄС визначити чітку позицію щодо Росії

У Німеччині закликали ЄС визначити чітку позицію щодо Росії

У Німеччині закликали ЄС визначити чітку позицію щодо Росії

Міністр у федеральних і європейських справах землі Гессен (ХДС) Люція Путтріх закликала Німеччину і Європейський союз чітко визначити свою позицію щодо РФ. Агресивна російська зовнішня політика продовжує наближатися до європейських кордонів.

Про це Люція Путтріх написала в колонці для The European.

«Росія Путіна поводиться не як надійний партнер ЄС і вже тим більше не як друг. Навпаки. Агресивна зовнішня політика Росії все ближче наближається до європейських кордонів. Це зачіпає всіх нас і має фактично викликати рефлекс солідарності в ЄС», – написала Путтріх.

Міністр зазначила, що стан відносин ЄС з Росією залишається складним і «важкі окремі інциденти навряд чи можна перерахувати повністю» .

«Справа Навального, замовні вбивства в Німеччині, незаконна анексія Криму, поточне розташування військ на кордоні з Україною, неприкрита підтримка лівих і правих ворогів демократії по всій Європі, поставки зброї партнеру НАТО Туреччини … Ресоветизація Росії йде повним ходом», – підкреслила Путтріх.

ЄС повинен стати справжнім співтовариством солідарності в сфері зовнішньої політики і безпеки для протидії Росії, додала міністр.

«Якщо на когось із нас нападуть, це вдарить по всім нам. Це вимагає відчуття «Ми» у зовнішній політиці. Цього можна досягти, з одного боку, за рахунок сильного загального голосу у зовнішній політиці, який черпає силу в єдності. З іншого боку, в довгостроковій перспективі потрібна добре оснащена європейська армія», – вважає Путтріх.

Німеччині теж потрібно переосмислити своє ставлення до Росії, зазначила політик.

«Ні.Зараз не час відмовлятися від Росії. Швидше, наша позиція повинна бути дуже ясною. Ми, тобто весь ЄС, не терпимо ніяких політичних вбивств, політичного ув’язнення або залякування. Ми рішуче реагуємо на провокації, незалежно від того, стосуються вони нас самих або наших друзів, і ми не дозволяємо розділяти себе політично або економічно. Нам потрібна чітка позиція, а не лінія найменшого опору», – йдеться в матеріалі.

Люція Путтріх розкритикувала дії Німеччини на підтримку «Північного потоку-2», яка робить країну союзником російської силової політики щодо своїх партнерів на сході.

Путтріх підкреслила, що США чітко позиціонують себе і показують Росії свої кордони, і якщо ЄС хоче бути глобальним гравцем, він повинен також чітко визначати свою позицію.

Раніше Європарламент прийняв резолюцію з планом дій на випадок повномасштабного наступу РФ на Україну. На користь документа проголосували 548 європарламентарів при 25 тих, хто проголосував «проти».

Європейський Союз засудив російські санкції проти європейських чиновників і заявив, що це рішення показує прагнення РФ до конфронтації. ЄС залишає за собою право вжити заходів у відповідь на дії Росії.

Глава міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що в Росії була створена спеціальна група, щоб «завалити» саміт «Кримської платформи». Ініціативу України вже підтримали понад 10 країн.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня