Зв'язок з нами

ГРОШІ

У НБУ відзвітували про інфляційні очікування та рівень безробіття

У НБУ відзвітували про інфляційні очікування та рівень безробіття

У НБУ відзвітували про інфляційні очікування та рівень безробіття

Інфляція у 2021 році становитиме 8%, але вже в першій половині 2022 року повернеться до цільового діапазону 5% ± 1 в. п.

Згідно інфляційного звіту НБУ, подорожчання продовольчих товарів та палива в світі, а також високий споживчий попит в Україні зумовили стрімке прискорення інфляції на початку року. За підсумками 2021 року економіка зросте на 3,8%. Головним рушієм і надалі залишатиметься споживчий попит. Поступове відновлення інвестиційної діяльності в міру пожвавлення світової економіки та приборкання пандемії також сприятиме економічному зростанню. У 2022‒2023 роках зростання ВВП буде близьким до 4%.

Безробіття у 2021 році скорочуватиметься помірними темпами та у 2022 році знизиться до природного рівня. За прогнозами Національного банку, в поточному році безробіття знизиться та в середньому за рік становитиме 9,1%. З одного боку, відновлення економічної активності сприятиме нормалізації показника, з іншого – зниження гальмуватиметься значним зростанням витрат бізнесу на оплату праці. Проте вже у 2022 році очікується зниження безробіття до природного рівня – 8,5%.

Номінальна зарплата у 2021 році зросте на 17,8% і на 9,7% у наступному році; реальна – на 8,6% і на 3,9% відповідно.

Раніше Національний банк України випустив першу вертикальну сувенірну неплатіжними банкноту «Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України».

Всесвітній банк спільно з Міністерством охорони здоров’я України готує проект із закупівлі вакцин від COVID-19 і нового медобладнання. На ці цілі планують виділити близько 100 мільйонів доларів.

Національний банк України дозволить використовувати е-паспорта у відділеннях банків. Електронні документи в додатку «Дія» дозволять проводити касові операції.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня