Зв'язок з нами

ГРОШІ

У НБУ порахували, скільки запитів отримали минулого місяця від банків та інших фінустанов

У НБУ порахували, скільки запитів отримали минулого місяця від банків та інших фінустанов

У НБУ порахували, скільки запитів отримали минулого місяця від банків та інших фінустанов

У грудні Національний банк отримав 701 запит від небанківських фінустанов. Найбільша кількість запитів стосувалася фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців – 565. Кількість запитів щодо кредитних спілок становила 53, стосовно страховиків – 83.

Як повідомили у НБУ, станом на 31 грудня Національним банком були ухвалені рішення щодо:

 •  погодження набуття істотної участі в небанківських установах [17];
 •  відмови в погодженні набуття істотної участі в банках [1];
 •  погодження керівників банків [20];
 •  погодження збільшення розмірів статутних капіталів банків [2];
 •  відмови в наданні попередньої згоди на капіталізацію банків [1];
 •  видачі ліцензій страховим компаніям [2], ломбардам [2], фінансовим компаніям [6];
 •  анулювання всіх ліцензій кредитних спілок [5], ломбардів [1], фінансових компаній [9] (за ініціативою заявника) та [0] (примусово);
 •  анулювання частини наявних ліцензій фінансових компаній [31] (за ініціативою заявника) та [0] (примусово);
 •  включення до ДРФУ фінансових компаній [6];
 •  включення до реєстру лізингодавців [1];
 •  виключення з ДРФУ страхових компаній [1], фінансових компаній [11] з реєстру лізингодавців [1] (за ініціативою заявника) та [0] (примусово);
 •  реєстрації правил добровільного страхування в новій редакції або змін до них [5].

У НБУ порахували, скільки запитів отримали минулого місяця від банків та інших фінустанов

Станом на 31 грудня 2020 року в Україні діяли 73 банки та 2065 учасників ринків небанківських фінансових послуг. У грудні кількість діючих банків зменшилася до 73 після визнання неплатоспроможним АТ «Місто Банк». Кількість учасників небанківського ринку зменшилася з 2071 до 2065. Наразі небанківський ринок складається зі 190 ризикових (non-life) (було 191) та 20 лайфових (страхування життя) страховиків, 302 ломбардів, 322 кредитних спілок, 146 лізингових компаній, 1020 (було 1025) фінансових компаній, 65 страхових брокерів. На платіжному ринку працює 36 платіжних систем, створених резидентами, та 13 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами.

Раніше правління Національного банку прийняло рішення про віднесення до категорії неплатоспроможних АТ «Місто Банк» в зв’язку зі зменшенням нормативів капіталу на 50 і більше відсотків від мінімального встановленого рівня.

Колегія суддів Північного апеляційного господарського суду у складі Віталія Корсака, Ольги Попікова і Олексія Евсикова скасувала рішення судді Господарського суду міста Києва Людмили Шкурдовой про призупинення розгляду позову екс-власників «ПриватБанку» Ігоря Коломойського і Triantal Investments про повернення їм акцій.

Глава Національного банку України Кирило Шевченко повідомив, як змінилася зарезервована заборгованість держбанків за період червень-листопада 2020 року. Установи встигли списати 111 млрд гривень і зменшити частку NPL в своїх портфелях.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня