Зв'язок з нами

У Нацбанку підрахували, на скільки зросли міжнародні активи України

У Нацбанку підрахували, на скільки зросли міжнародні активи України

У Нацбанку підрахували, на скільки зросли міжнародні активи України

За даними Національного банку України, в квітні міжнародні активи України збільшилися на 3,6% і на 1 травня склали 28 млрд доларів. На зростання активів вплинули валютні надходження на користь уряду і переоцінка фінансових інструментів.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

У квітні міжнародні активи України зросли на 3,6% з урахуванням позитивних чинників. Валютні надходження на користь уряду від розміщення євробондів склали 1,25 млн доларів, а від розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) – 121,4 млн доларів.

У той же час загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті склав $ 556,1 млн на еквіваленті. З них $391,5 млн було направлено на обслуговування і погашення ОВДП, а $78 млн – на обслуговування єврооблігацій, інші – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.

Вартість фінансових інструментів внаслідок їх переоцінки зросла на $200 млн в еквіваленті.

у Нацбанку додали, що на динаміку резервів в квітні вплинули також операції регулятора на міжбанківському валютному ринку. Для згладжування надмірних девальваційних коливань НБУ на початку місяця провів інтервенції з продажу валюти на 50 млн доларів.

У прес-службі НБУ відзначили, що поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,3 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України і поточних операцій уряду і НБУ.

Станом на 1 квітня 2021 року на одного українця припадало 70 шт. банкнот і 153 шт. розмінних і обігових монет, які є засобом платежу.

Інфляція в 2021 році складе 8%, але вже в першій половині 2022 повернеться в цільовий діапазон 5% ± 1 п. п.

У Нацбанку хочуть розробити систему гарантування вкладів клієнтів небанківських установ, які зараз є незахищеними.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня