Зв'язок з нами

СВІТ

У НАТО відреагували на план Москви розгорнути війська біля кордонів Європи

У НАТО відреагували на план Москви розгорнути війська біля кордонів Європи

У НАТО відреагували на план Москви розгорнути війська біля кордонів Європи

Північноатлантичний альянс підвищив готовність своїх сил та розгорнув бойові групи на своїх східних рубежах. Але це не агресія, спрямована на Росію, а наслідок її власної ворожої поведінки.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє Укрінформ, відповідаючи на запитання преси про реакцію союзників на оголошене РФ рішення розмістити на західних кордонах додатково до 20 військових з’єднань і частин. У Москві це пояснили нарощуванням сил НАТО. На це Столтенберг зауважив, що Альянс є оборонним союзом і готовий захищати себе.

«Росія використала військову силу проти сусідів, в Грузії і в Україні, вона продовжує дестабілізувати Донбас та Схід України, незаконно анексувала Крим. Ми бачили більшу російську військову присутність у високих широтах Півночі, в Баренцевому морі, у Балтійському морі, в Чорному та Середземному морях, а також на Близькому Сході. Саме тому НАТО підвищило готовність сил та розгорнуло бойові групи на сході Альянсу», – пояснив Столтенберг.

«НАТО – оборонний союз, він призначений для захисту й оборони всіх союзників. Ми готові запобігати конфліктам та війні. Але кращий шлях для цього, – це надіслати чітке послання будь-якому потенційному противнику: якщо один із союзників буде атакований, всі союзники встануть поряд з ним. І завдяки цьому ми запобігаємо війні та зберігаємо мир», – додав Столтенберг.

Нагадаємо, 31 травня міністр оборони РФ Шойгу заявив про намір сформувати у Західному військовому окрузі РФ, додатково до вже існуючих сил, близько 20 нових з’єднань і частин «у відповідь на дії НАТО на західному стратегічному напрямку».

На початку квітня ГУР Міноборони повідомило, що Росія завершує підготовку провокації українських військових на Донбасі і може розпочати наступ вглиб території України.

Військовослужбовці США нарахували не менше чотирьох тисяч російських військових у супроводі техніки, спішно підтягнутих до українських кордонів на додаток до вже існуючих сил. Через це Пентагон підвищив боєготовність Європейського командування армії США до максимально можливого рівня.

6 квітня Збройні сили України оголосили про проведення в південних прикордонних районах країни зборів підрозділів територіальної оборони. У межах позапланових зборів територіальної оборони, на Херсонщині формуються 8 підрозділів із загальною чисельністю понад 4 тисяч військовослужбовців.

Якщо РФ почне масштабну збройну агресію, Україні варто розраховувати тільки на свою армію, вважає генерал Забродський. Західні партнери і НАТО навряд будуть відправляти в Україну війська, проте зможуть допомогти нам розвідінформацією, поставками зброї, контролем повітряного і морського простору.

Пентагон закликав Росію «прояснити наміри» по Україні і припинити провокації на кордоні країни, включаючи окупований Крим.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня