Зв'язок з нами

У НАТО розкрили деталі майбутніх масштабних навчань

У НАТО розкрили деталі майбутніх масштабних навчань

У НАТО розкрили деталі майбутніх масштабних навчань

Після того, як навесні Росія стягнула до кордону України близько 80 тисяч солдатів і тисячі бронемашин, в НАТО прийняли рішення про проведення масштабних військових навчань. Серія тренувань в рамках програми Defender Europe 21 є щорічною, але тепер вона пройде поблизу України.

Про це повідомляє Forbes.

В НАТО і США рішуче налаштовані відповідати на російські розгортання військ в точках, де Росія найбільш агресивна, пише видання.

«Навчання Defender Europe повинні закінчитися в червні, але не раніше, ніж зможуть продемонструвати готовність об’єднаних сил, їх летальність і взаємодію, підтверджуючи зобов’язання США перед нашими союзниками і партнерами. Це також надзвичайна можливість підкреслити чудову роботу, яку наші чоловіки і жінки виконують щодня в регіонах: Балканському і Чорноморському зокрема, але також по всій Європі і в Африці», – сказав прес-секретар Пентагону Джон Кірбі.

У виданні також нагадали, що після окупації Криму та розв’язання війни на Донбасі Москва постійно стягувала і відводила війська від українського кордону. Зараз Кремль шукає рішення для поставок води в окуповані райони Криму. Україна фактично контролює її потік до Криму, який за сім років російського контролю перетворився у велику військову базу.

В останні роки Україна збільшила свої витрати на армію, але в порівнянні з РФ вона все ще залишається слабшою. Через страх спровокувати Кремль, НАТО досі не запропонувало Києву членство в альянсі. Зате Україна, як і Грузія, залишаються партнерами оборонної організації.

Україна відправляє спостерігачів на навчання НАТО, і Defender Europe 21 не буде винятком. У навчаннях беруть участь війська або спостерігачі з 26 країн. Ніякі угоди не гарантують мобілізацію сил НАТО для захисту України від прямої атаки, але російське вторгнення в будь-якій точці біля східного флангу альянсу спровокує потужну реакцію західного альянсу.

Він найслабший на сході, де країни-учасниці відносно малі і біднішими, ніж західні союзники. До таких можна віднести Литву, Латвію і Естонію в Балтійському регіоні, а також Болгарію, Угорщину, Румунію та інші балканські країни поблизу Чорного моря.

«Якщо в Україні спалахне війна, НАТО буде потрібно перекинути сили з заходу на схід. Найбільше підкріплення може надійти з США. Це пояснює, чому ранні фази навчань Defender Europe 21 в основному присвячені логістиці», – йдеться в статті.

Перший етап навчань вже почався в березні, коли Транспортне командування США доставило тисячі бронемашин і тонни вантажів з Америки в порти по всій Європі, зокрема в Албанію, Хорватію, Грецію і Словенію на південному фланзі НАТО, були застосовані і вантажні кораблі, включно з 290-метровим судном класу Bob Hope. Воно доставило бойову групу 53-й піхотної бригади армії США з Джексонвиля в порт Дуррес в Албанії.

Там екіпаж Bob Hope і транспортні війська американської армії провели симуляцію розвантаження в бойових умовах. Була дана установка, що ворожа атака пошкодила портові споруди, американські військові побудували тимчасовий плавучий причал і переправили з його допомогою бронетехніку на десантні і інші кораблі, з яких вони в підсумку висадилися на узбережжі.

Після висадки американські солдати розійдуться по всій Південній і Східній Європі, де вони об’єднаються з військами інших країн НАТО для проведення бойових маневрів і інших навчань. У червні розпочнеться зворотний процес. Кораблі завантажать війська та обладнання, після чого відправляться в США. Лідери НАТО сподіваються, що це буде чіткою заявою про здатність військ долати великі відстані і з’являтися там, де і армія Росії.

Північноатлантичний Альянс і союзники проведуть навчання Steadfast Defender 2021 з 20 травня по 22 червня. У навчаннях візьмуть участь більше 20 союзників і партнерів НАТО.

Адміністрація президента США Джо Байдена вважає, що двері НАТО мають залишатися відкритими для всіх бажаючих.

Адміністрація президента США Джо Байдена підтримує вступ України в НАТО, а також для виступає за відкриті двері Альянсу для інших бажаючих.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня