Зв'язок з нами

ГРОШІ

У НАТО очікують відводу російських збройних сил від українського кордону

У НАТО очікують відводу російських збройних сил від українського кордону

У НАТО очікують відводу російських збройних сил від українського кордону

Голова військового комітету НАТО, головний маршал Королівських повітряних сил Великої Британії сер Стюарт Піч провів переговори з міністром оборони Чеської Республіки Любомиром Метнаром.

Як повідомляє чеське міністерство оборони, темою переговорів була актуальна ситуація безпеки, найбільші загрози, які стоять перед сучасним світом, а також українське питання.

Зокрема, Піч звернув увагу на «намагання Росії порушити суверенітет України, коли вона відмовляє їй в доступі до Чорного моря». Представник НАТО при цьому наголосив, що Альянс і надалі матиме в полі своєї уваги ситуацію в Україні й «очікує від Росії кінця зосередження своїх військових сил на українському кордоні».

Під час спільної пресконференції міністр оборони Чехії Любомир Метнар зазначив, що сторони дійшли згоди в тому, що «за нинішніх неспокійних часів членство в НАТО є найкращою оборонною запорукою». У відповідності до останніх оцінок НАТО, зауважив чеський міністр, сьогодні «головними загрозами є тероризм і Росія». На думку Любомира Метнара, «до цього контексту входить і залучення ГРУ (Головне розвідувальне управління Генерального штабу Російської федерації – ред.) до вибухів на складах боєприпасів у Врбєтицях».

Піч також висловив солідарність з Чехією, зауваживши при цьому, що «Вашингтонський договір сьогодні є важливішим ніж будь-коли досі».

Раніше міністри закордонних справ країн «Великої сімки» (Великобританії, США, Канади, Франції, Італії, Німеччини та Японії) і високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Хосеп Боррель спільно засудили тимчасову окупацію Криму Росією і підтримали початок Кримської платформи по деокупацію півострова.

Посли країн G7 провели переговори з прем’єр-міністром України Денисом Шмигаль по реформам і виконання Україною умов програми Міжнародного валютного фонду і макрофінансової допомоги ЄС.

Міністри закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії і США (G7) і Високий представник ЄС зробили заяву у зв’язку з нарощуванням російських військових сил на кордоні з Україною і в включеному Криму. Вони заявили про стурбованість.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня