Зв'язок з нами

СВІТ

У НАТО нарахували 350 повітряних провокацій з боку Росії за 2020 рік

У НАТО нарахували 350 повітряних провокацій з боку Росії за 2020 рік

У НАТО нарахували 350 повітряних провокацій з боку Росії за 2020 рік

Впродовж року винищувачі НАТО 350 разів вилітали на перехоплення військових літаків РФ, які перевіряли на міцність повітряні кордони Альянсу.

Як повідомляється на сайті НАТО, всього військово-повітряні сили Альянсу в Європі в 2020 році понад 400 разів перехоплювали невідомі літаки, що наближалися до повітряного простору Північноатлантичного союзу. І майже 90% вильотів – близько 350 – були викликані польотами російської військової авіації. При цьому російські військові літаки часто вимикають транспондер, який вказує їх місце розташування і висоту, не подають план польоту або не зв’язуються з авіадиспетчерами, що становить потенційну небезпеку для цивільних авіалайнерів.

При цьому в НАТО запевнили, що військова авіація Альянсу несе цілодобове чергування і готова злетіти в повітря в разі підозрілих або несподіваних польотів поблизу повітряного простору країн-союзників. По всій Європі близько 40 радарів повітряного спостереження та вузлів інформації і близько 60 літаків НАТО знаходяться на чергуванні 24 години на добу, 7 днів на тиждень в якості сил швидкого реагування.

Нагадаємо, 12 серпня королівські ВПС Великої Британії підняли у повітря винищувачі на перехоплення російських військових літаків, які наблизилися до повітряного простору Сполученого королівства.

5-7 серпня винищувачі Британії, які зараз планово патрулюють небо країн Прибалтики, перехопили п’ять російських військових літаків над Балтійським морем.

А в Ісландії два винищувачі Eurofighter Typhoon НАТО були підняті по тривозі через два російських протичовнових літака Ту-142.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня