Зв'язок з нами

ГРОШІ

У наглядовій раді «Нафтогазу» пояснили, чому розподіл активів «Укрнафти» є вдалим рішенням

У наглядовій раді «Нафтогазу» пояснили, чому розподіл активів «Укрнафти» є вдалим рішенням

У наглядовій раді «Нафтогазу» пояснили, чому розподіл активів «Укрнафти» є вдалим рішенням

У наглядовій раді «Нафтогазу» розділ активів ПАТ «Укрнафта» з міноритаріями назвали вдалим рішенням. Так діяльність компанії стане більш прозорою.

Про це в інтерв’ю розповіла голова наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Клер Споттісвуд, пише «Інтерфакс-Україна».

«Якщо ми зможемо відокремити свою частину «Укрнафти», розділити бізнес і отримати повний контроль над своєю часткою, то компанія стане істотно більш прозорою, а нам не доведеться мати справу з усіма цими проблемами», – сказала Споттісвуд.

Зокрема, мова йде про отримання фінансової звітності.

«Отримати у «Укрнафти» звітність, підтверджену аудитом, виявляється дуже непросто, вони намагаються тримати нас подалі від даних», – зазначила глава наглядової ради.

Звинувачення в продажу «Укрнафтою» ресурсів міноритарним власникам за заниженими цінами Споттісвуд назвала справедливими, але вважає їх способом організації державного аукціону, на якому продається ресурс, що дозволяє маніпулювати ціною.

«Укрнафта» є найбільшим видобувачем нафти в країні, в пакет активів входить і мережа з 537 АЗС. У «Укрнафти» два великі акціонери. Державному «Нафтогазу» належить 50% + 1 акція компанії. Ще 40% – офшорам Littop Enterprises Limited Bordo, Bridgemont Ventures Limited і Management Limited, пов’язаним з неформальною групою «Приват» Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. «Привату» приписують контроль над «Укрнафтою» з 2003 року, коли її очолив народний депутат Ігор Палиця, що може бути пов’язаний з олігархом.

Раніше депутати «Слуги народу» запропонували направити 5 млрд грн “Укрнафти” і “Нафтогазу” на створення державної авіакомпанії – згідно з ініціативою президента Зеленського.

Україна перемогла в Стокгольмському арбітражі проти Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та Ігоря Палиці, які намагалися відсудити 6 мільярдів доларів у справі «Укрнафти». Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська.

25 січня 2021 року Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу заступника генпрокурора і залишив без змін рішення Господарського суду Києва, яким було залишено без розгляду позов заявника до «Укрнафти».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня