Зв'язок з нами

COVID-19

У МОЗ розповіли, від чого залежатиме ефективність локдауну

У МОЗ розповіли, від чого залежатиме ефективність локдауну

У МОЗ розповіли, від чого залежатиме ефективність локдауну

Ефект від посилення протиепідемічних обмежень залежатиме від реалізації цих заходів на місцях, вважає головний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Епідеміологія», епідеміолог Наталія Виноград. Водночас запровадження жорсткого локдауну як навесні не матиме сенсу, оскільки захворюваність на COVID-19 в Україні іде на спад.

«Будемо говорити про результативність залежно від того, як відпрацюють ситуацію на місцях. На сьогодні це є перевіреними технологіями в інших державах і територіях. Їх ввели в дуже мінімізованому обсязі. Це не карантин, слово не доцільно використовувати. Це посилені протиепідемічні заходи. У нас немає дуже жорстких обмежень – заборони виходу (з приміщень), заборони перебування, дистанції віддалення від місця постійного проживання. У нас не закрито рух транспорту, у нас не закриті кордони. Фактично, у нас обмежувально-ізоляційні заходи не введені», – пояснила експерт у коментарі «Інтерфакс-Україна».

Епідеміолог зазначила, що найвищий ризик – функціонування громадського транспорту навіть за умови дотримання усіх правил, там потрібно дуже ретельно робити дезінфекцію.

Виноград уточнила, що посилення обмежень саме після свят пов’язано із можливим поширенням інших штамів коронавірусу. «Їх прописують три групи: Британська, Африканська, Американська. Будь-який з цих варіантів має значно вищий потенціал до зараження. Він викликає більшу кількість і швидше зараження. Скоротився інкубаційний період, а від цього, за математичними підрахунками, дуже різкий приріст нових захворювань. Тому цей період (свята), коли люди мали випадкові тривалі спілкування з іншими за межами сімей, – доволі серйозний фактор ризику з урахуванням епідеміології на активацію епідемічного процесу», – підсумувала фахівець.

Нагадаємо, з 8 січня в Україні запрацював жорсткий карантин. Він триватиме до 24 січня.

Під час локдауну дозволена робота магазинів, де понад 60% площ займають товари першої необхідності. Також можна продавати побутову хімію, друковані ЗМІ, алкоголь і тютюнові вироби.  У період локдауну заклади громадського харчування зможуть тільки видавати замовлення на винос або доставляти їх за адресою.  Громадський транспорт продовжить працювати без змін.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня