Зв'язок з нами

ГРОШІ

У МОЗ пояснили, до кого «швидка» приїжджатиме в першу чергу

У МОЗ пояснили, до кого «швидка» приїжджатиме в першу чергу

У МОЗ пояснили, до кого «швидка» приїжджатиме в першу чергу

Парламент 16 грудня підтримав поділ викликів «швидкої» допомоги на чотири категорії. У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, як буде працювати система, в залежності від ступеня тяжкості стану пацієнта.

Про це розповіла заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як під час брифінгу.

Тепер в Україні з’явиться чотири категорії звернень громадян за медичною допомогою: критичні, екстрені, неекстрені і непрофільні.

Протягом 10 хвилин «швидка» має приїхати до пацієнта, якщо спостерігається критичний стан – зупинка дихання, рясна кровотеча і випадки, коли існує безпосередня загроза життю людини.

Екстрені виклики передбачають, що несвоєчасне надання медичної допомоги може спричинити за собою різке погіршення стану пацієнта або порушення свідомості. До таких належать, зокрема, підозра на інфаркт або інсульт. У таких випадках «швидка» допомога повинна приїхати протягом 20 хвилин.

Неекстренний стан характеризується погіршенням здоров’я, коли потрібен огляд медпрацівника. До таких віднесли підвищення тиску, підозру на пневмонію та інші випадки.

Виїжджати на такі виклики будуть окремі бригади, які не обслуговують критичні або екстрені виклики. «Швидка» приїде, якщо без неї обійтися неможливо.

Непрофільні випадки передбачають, що у людини немає потреби в огляді медпрацівника. Диспетчер може надати рекомендації дистанційно, залучаючи лікаря екстреної допомоги, або порекомендувати звернутися до сімейного лікаря.

Час приїзду «швидкої» допомоги не буде залежати від місцевості, зазначили в МОЗ. Пацієнти відчувають себе однаково погано як в селах, так і містах, тому нормативний час прибуття допомоги буде однаковим для будь-якої місцевості.

Раніше повідомлялося, що в українських лікарнях до подачі кисню підключені 58,6% ліжок, відведених під лікування хворих коронавірусом.

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, коли Україна зможе отримати першу партію вакцини від COVID-19 за програмою COVAX. Глобальна ініціатива затвердила заявку на отримання 8 мільйонів доз, їх вистачить для вакцинації чотирьох мільйонів українців.

У МОЗ назвали сервіси, які будуть доступні в режимі онлайн в наступному році. Міністерство планує впровадити оформлення в електронному вигляді лікарняних листів і рецептів, а також запустити модуль збереження особистих даних і електронний кабінет з інтеграцією в «Дію».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня