Зв'язок з нами

СВІТ

У Молдові визнали неконституційним особливий статус російської мови

У Молдові визнали неконституційним особливий статус російської мови

У Молдові визнали неконституційним особливий статус російської мови

Конституційний суд Молдови визнав неконституційним закон, який надає російській мові особливий статус, що робить її фактично другою державною.

Як повідомляє Newsmaker, 21 січня КС Молдови розглянув запити депутатів, в яких вони просили суд висловитися про закон «Про функціонування мов на території Молдови», який у грудні ухвалив парламент країни. Закон передбачає, що громадяни Молдови можуть звертатися до органів державної влади, держустанов, підприємств і організацій державною або російською мовою. Крім того, держслужбовців можуть зобов’язати за запитом громадян надавати переклад документів на російську мову, приймати заяви російською і надавати інформацію тією мовою, якою написано заяву.

Депутати вказали, що норма закону порушують конституцію, а сам він був ухвалений із порушеннями, і клопотали про те, щоб закон визнали неконституційним, і Конституційний суд з цим погодився.

Нагадаємо, 16 грудня підконтрольний проросійському тоді ще чинному президенту Додону парламент Молдови проголосував за особливий статус російської мови. Фактично вона стає другою обов’язковою мовою в країні У першому читанні закон схвалили 3 грудня. Раніше парламент Молдови урізав повноваження новообраного президента Майї Санду, яка виступала за виведення російських військ із Придністров’я.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня