Зв'язок з нами

СВІТ

У Молдові повідомили, коли та як вакцинуватимуть населення

У Молдові повідомили, коли та як вакцинуватимуть населення

У Молдові повідомили, коли та як вакцинуватимуть населення

У Молдові процес вакцинації проти коронавірусу почнеться на початку лютого, перші дози надійдуть в країну в кінці цього місяця.

Громадяни Молдови будуть вакциновані вакциною Pfizer, яка буде безкоштовною для всього населення країни. Влада закупить вакцини державним коштом у результаті двосторонніх переговорів, заявила держсекретар Міністерства охорони здоров’я, праці та соціального захисту Тетяна Затик, пише «Європейська правда».

Для проведення вакцинації профільним відомством затверджено Національний план імунізації проти COVID-19.

«Це буде здійснюватися з дотриманням всіх відповідних санітарних норм і протоколів, затверджених на міжнародному рівні», – підкреслила Затик.

Вакцинація від коронавірусу буде проходити в три етапи. Згідно з Планом імунізації, на першому етапі будуть вакциновані співробітники установ медико-санітарної та соціальної допомоги. На другому – люди похилого віку, люди з супутніми захворюваннями, працівники освіти, правоохоронних органів і силових структур. На третьому етапі буде імунізовані населення в цілому, незалежно від віку, і яке не було включено в перші два етапи.

Нагадаємо, Євросоюз виступає проти передачі вакцини іншим країнам до того, як у нього з’явиться її надлишок. Однак не виключає пожертвування 5% отриманих вакцин проти COVID-19 бідним країнам.

Раніше міністри закордонних справ 13 країн-членів Європейського Союзу закликали Європейську комісію поділитися ковід-вакцинами із найближчими сусідами – Балканськими країнами та Україною. В ЄК вже відповіли, що шукають шлях, як це зробити.

Румунія, яка отримала вакцину від коронавірусу в рамках загальної програми щеплення Євросоюзу, вирішила передати 200 тисяч доз препарату Молдові.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня