Зв'язок з нами

СВІТ

У Молдові почалися акції протесту за участю обраної президентки Майї Санду

У Молдові почалися акції протесту за участю обраної президентки Майї Санду

У Молдові почалися акції протесту за участю обраної президентки Майї Санду

У центрі Кишинева в неділю, 6 грудня 2020 року, пройшов мітинг за проведення дострокових парламентських виборів, а також проти уряду Іона Кику і ситуативної проросійської коаліції в парламенті. Участь у заході взяла і обрана президентка країни Майя Санду.

Про це повідомляє Newsmaker.

Депутати нової коаліції 3 грудня схвалили, не дотримуючись регламенту, законопроекти щодо бюджетно-податкової політики, бюджету медичного і соціального страхування і про перехід спецслужб СІБ під керівництво парламенту. Опозиція і обрана президентка Майя Санду заявили, що голосування було незаконним. Санду закликала всіх вийти на протест. До акції також приєдналися «Наша партія», DA, PAS, Демпартія, PUN.

Під час виступу на мітингу Майя Санду підкреслила, що країна потребує повної зміни влади, і для цього необхідні дострокові парламентські вибори. Чинного президента Ігоря Додона вона звинуватила у спробі узурпувати владу.

«Образившись, не вдалося знову обдурити людей, Додон намагається підпалити країну. Він хоче спровокувати хаос, посилити кризу, тримати нас в міжнародній ізоляції, зробити життя людей більш важким, помститися їм за те, що вони проголосували не за нього», – сказала Санду.

Підконтрольна Додону фракція Партії соціалістів об’єдналася в парламенті з партією «Шор», щоб прийняти закони проти людей, вважає обрана президентка.

«Ця більшість сформована з людей, які брали участь в розкраданні мільярдів, депутатів, які встигли продатися по три рази, які служать Додону, а не народу. Вони приймають закони з порушенням всіх норм і закону», – зазначила Санду і додала, що країні необхідні дострокові вибори, які може спровокувати відставка уряду.

«Це протест не політичних партій, а громадян», – сказала вона.

«Дорогі співвітчизники, корупція – це смертельна загроза для нас усіх, і для Кишинева, і для Бєльц. Країна задихається. Всі ті, хто заробляє на громадянах Молдови, об’єдналися. Ми хочемо, щоб Молдова впевнено зробила крок в майбутнє, стала сильною державою, в якій злодії отримують по заслугах, а люди будуть жити в мирі та злагоді», – зазначила Санду.

Інавгурація обраного президента Молдови Майї Санду відбудеться 24 грудня.

Обраний президент Молдови Майя Санду виступає за відставку діючого уряду. Вона також підтримує ідею дострокових парламентських виборів.

Глава держави вимагатиме виведення групи російських військ з Придністров’я.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня