Зв'язок з нами

ГРОШІ

У Мінцифри пояснили, як Дія.Сіtу захистить ІТ-індустрію від обшуків силовиків

У Мінцифри пояснили, як Дія.Сіtу захистить ІТ-індустрію від обшуків силовиків

У Мінцифри пояснили, як Дія.Сіtу захистить ІТ-індустрію від обшуків силовиків

Спеціальний правовий та податковий режим для ІТ-сектору Дія Сіtу дозволить захистити своїх резидентів від зловживань та обшуків правоохоронних органів. Про це повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков на презентації концепції Дія.Сіtу, трансляцію якої веде видання UA.NEWS.

Заступник глави Мінцифри зазначив, що аби повністю вирішити проблему з «масками-шоу» в Україні потрібно провести реформи судової та правоохоронної систем, що займе багато часу. А режим Дія.Сіtу ускладнить зловживання силовиків щодо ІТ-компаній-учасників.

Просто прийти з обшуком до ІТ-шників уже не вийде, спершу правоохоронцям доведеться надіслати письмовий запит, на наступному етапі можлива виїмка документів – вона буде добровільною і бізнес сам надаватиме необхідні відомості. І якщо після цих дій силовики не задовольнялись, то проводиться обшук. Однак санкцію на слідчі дії отримати буде нелегко – дозвіл має давати мінімум прокурор області.

Тому очікується, що 98% обшуків у резидентів Дія. Сіtу будуть вирішені на етапі запиту.

Нагадаємо, у Мінцифри обіцяють, що Дія Сіtу стане найкращою податковою системою у світі, усі резиденти цього режиму зможуть платити у 5 разів менше податків та бути захищеними від «маски-шоу».

Дія City –  особливий правовий режим, який надає податкові пільги, спеціальний статус у  відносинах між роботодавцем і працівником, та ускладнює отримання дозволу на обшук силовиків.  Мета режиму – врегулювати співпрацю ІТ-компаній з ФОП та стимулювати перехід на іншу модель.

Передбачається, що резиденти  «Дія City» платитимуть податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) у розмірі 5%, плюс 1,5% — військовий збір, а податок на прибуток буде замінений податком на виведений капітал 9%.

Правовий режим для ІТ-компаній «Дія City» дозволить наростити доходи держави від ІТ-сектора з 6 мільярда доларів до 16,5 мільярда доларів до 2025 року, розраховує віце-прем’єр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Федоров також не виключає, що ініціативу Дія.City, яка задумувалася спочатку для ІТ-шників, можуть  поширити і на інші сфери економіки.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня