Зв'язок з нами

ГРОШІ

У Мінціфри розповіли, коли в Україні запрацює онлайн-прописка

У Мінціфри розповіли, коли в Україні запрацює онлайн-прописка

У Мінціфри розповіли, коли в Україні запрацює онлайн-прописка

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що починаючи з 17 травня українці зможуть змінювати дані про прописку в онлайн-форматі. Відповідні послуги з’являться на порталі «Дія».

Про це Михайло Федоров розповів під час прямого ефіру на «Радіо Свобода» в Instagram.

«У нас в країні дуже багато громад, і хтось (не буду називати, як я оцінюю цю людину) дав правку до закону, кожна громада створює власні реєстри, де фіксуються дані про прописку. Ці реєстри між собою не взаємодіють. І нам треба було вирішити це питання і налагодити взаємодію. Ми запускаємо прописку онлайн 17 травня на «Дія. Саміт», і вже після цього можна буде міняти місце реєстрації онлайн», – сказав міністр.

Оформити реєстрацію в онлайн-режимі можна буде як за місцем прописки, так і орендованого приміщення.

«Якщо я хочу прописатися в іншої людини, то цій людині приходить повідомлення, що у неї хтось хоче прописатися. Ви зможете ввести адресу та власник квартири просто підтвердить це електронним підписом на порталі «Дія». Електронний підпис ми запускаємо також з 17 травня. Я думаю, що ми побачимо цікаву картину – як і де насправді мешкають люди в Україні», – сказав Михайло Федоров.

Міністр цифрової трансформації додав, що на даний час кожен третій українець проживає не за місцем своєї реєстрації, а мільйон українців взагалі не мають місця реєстрації.

Міністр також зазначив, що починаючи з 17 травня, молоді люди, які змінюють місце реєстрації, не зобов’язані приходити до військкоматів. Військкомати будуть автоматично отримувати інформацію про зміну місця реєстрації громадянина.

Раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував скасування в Україні паперової прописки. Нововведення дозволить нейтралізувати той хаос, який був створений в цій сфері багато років назад.

Віце-прем’єр-міністр міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров анонсував запуск електронної реєстрації місця проживання в додатку «Дія» вже навесні і розповів про новий законопроект, який на рівні держави закріпить декларативну прописку.

Міністерство цифрової трансформації працює над зменшенням розриву між селянами і городянами шляхом реалізації в 2021 році проекту «Інтернет-субвенція». Завдяки йому більше 1 млн українців вперше отримають технічну можливість підключення до оптичних мереж.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня