Зв'язок з нами

ГРОШІ

У Мінціфри підрахували, скільки бюджетних коштів отримають у наступному році

У Мінціфри підрахували, скільки бюджетних коштів отримають у наступному році

У Мінціфри підрахували, скільки бюджетних коштів отримають у наступному році

Фінансування сфери цифрової трансформації в Україні в 2021 році складе 1,789 млрд грн, в тому числі 500 млн грн на підключення до інтернету 6 тис. об’єктів в селах і 602 млн грн – на Національну програму з інформатизації. Такі показники закладені в закон «Про державний бюджет України на 2021 рік», прийнятий парламентом у вівторок.

«Цифровізація – ефективно. Ми це довели трохи більше ніж за рік існування міністерства. Це вигідна інвестиція для України, яка сприятиме створенню найзручнішою країни в світі», – сказав віце-прем’єр-міністр України – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Із зазначених коштів 340 млн грн буде направлено на:

  • – розвиток мобільного застосування та порталу «Дія» (оцифрування 200 найпопулярніших держпослуг для громадян і бізнесу);
  • – розвиток базових державних реєстрів (планується створення єдиної реєстрової платформи і запуск повноцінного реєстру народонаселення, модернізація і наповнення державного реєстру прав, реєстру об’єктів нерухомості, реєстру адрес);
  • – запуск спеціального правового режиму «Дія.Сity» в першому півріччі 2021 року;
  • – розвиток електронних довірчих послуг електронної ідентифікації.
  • – розвиток національної освітньої платформи «Дія.Ціфрова освіта»;
  • – розвиток електронного документообігу в органах і системи електронної взаємодії «Трембіта»;
  • – розкриття пріоритетних наборів даних, що мають потужний антикорупційний і економічний ефект.

Також 500 млн грн в бюджеті закладено на підключення до швидкісного фіксованого інтернету близько 6 тис. соціальних об’єктів у селах.

Ще 602 млн грн будуть спрямовані на Національну програму з інформатизації, в рамках якої будуть реалізовуватися проекти цифрової трансформації в сферах охорони здоров’я та соціального захисту, освіти, містобудування, екології та ін.

Мінціфри також продовжить розвивати сферу адміністративних послуг – на розширення мережі ЦНАП передбачено 231 млн грн.

Нагадаємо, 14 грудня парламентський Комітет з питань бюджету після двогодинних дискусій затвердив проект бюджету на 2021-й рік.

У держбюджеті-2021 передбачена повністю безкоштовна вакцинація від коронавірусу COVID-19. У МОЗ розповіли, для кого з українців вакцинація від коронавірусу буде безкоштовною.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня