Зв'язок з нами

ГРОШІ

У Мінфіні визнали, що без підтримки МВФ Україні не обійтися

У Мінфіні визнали, що без підтримки МВФ Україні не обійтися

У Мінфіні визнали, що без підтримки МВФ Україні не обійтися

У Міністерстві фінансів України пояснили, чому для країни важлива програма підтримки МВФ цього року. Варіанти відмови від неї у відомстві не розглядають.

Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю виданню «Кореспондент».

«У цьому році планів без МВФ ми не розглядаємо. Тому що ціна питання досить велика», – сказав міністр.

Глава Мінфіну пояснив, що позиція Міжнародного валютного фонду важлива на ринках капіталу для зовнішніх запозичень, отримання фінансування від таких міжнародних партнерів, як Всесвітній банк і Єврокомісія.

«Важливо, щоб ми залишалися в програмі. Якщо нові транші прийдуть із затримкою в місяць, це не є проблемою», – додав Марченко.

Крім антикорупційної інфраструктури, проведення судової реформи та врегулювання тарифних питань на ринку газу, в переговорах з Фондом Україна обговорює консолідацію бюджету на 2022 рік, зазначив Марченко.

«Особливих суперечок з командою Фонду немає. Є питання формулювань зобов’язань, які ми беремо на себе. Тут більше питання технічне – сформулювати зобов’язання. Та й які можуть бути суперечки? Наприклад, навколо ринку природного газу. Є питання, як зробити так, щоб ситуація зі створенням регуляції на цьому ринку була мінімізована», – пояснив Марченко.

Місія Міжнародного валютного фонду продовжила свою роботу в Україні. Додаткової інформації по її роботи поки що немає, але представник МВФ Джеррі Райс повідомив, що перший огляд угоди за програмою stand-by триває.

Цього року Україна очікує отримати від Міжнародного валютного фонду три транші. Загальна сума позики повинна досягти 2,2 млрд доларів.

Міністр фінансів Сергій Марченко розповів, що Кабмін планує змінити формат співпраці з Міжнародним Валютним Фондом. В уряді хочуть, щоб Фонд виділяв гроші на резерви НБУ або тільки надавав технічну допомогу.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня