Зв'язок з нами

ГРОШІ

У Мінфіні відзвітували про прогрес у переговорах з МВФ

У Мінфіні відзвітували про прогрес у переговорах з МВФ

У Мінфіні відзвітували про прогрес у переговорах з МВФ

У Міністерстві фінансів відзначили прогрес у переговорах з Міжнародним валютним фондом і розповіли, що сторони встигли наблизитися до розуміння в деяких питаннях. Глава відомства оптимістично оцінює переговори з партнерами.

Про це міністр фінансів Сергій Марченко розповів в ефірі телеканалу «Інтер».

Торішні рішення Конституційного суду відкинули Україну із зобов’язаннями за попередніми програмами, пояснив міністр фінансів.

«Тобто основні ключові перешкоди у співпраці – це не про нові зобов’язання, це про попередні зобов’язання попередніх періодів, які ми повинні відновити», – сказав він.

Міністр дивиться оптимістично на переговори з МВФ, адже уряд наближається до розуміння з Фондом.

«Тобто ми бачимо певний прогрес, останнім часом він досить успішний. І останній дзвінок, який був у прем’єр-міністра, він свідчить про те, що ми зараз наближаємося до розуміння з деяких питань, які було ще буквально місяць-два тому складно реалізувати», – пояснив Марченко.

Сценарій співпраці з МВФ залишається основним для України, підкреслив глава відомства.

«Ми можемо розглядати інші сценарії, але вони є небажаними, адже мають відповідні наслідки», – додав він.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко визнав, що для відновлення співпраці з МВФ Україні доведеться провести реформи, які давно від неї вимагають – зокрема зробити дієвими і незалежними антикорупційні органи і суди.

Україна повинна повернути дефіцит бюджету на докризовий рівень, як тільки пандемія відступить і відновиться економіка, заявив глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Уряд заклав гроші з траншей Міжнародного валютного фонду до бюджету, інших джерел надходження немає. Через це міністр фінансів вже «відчуває дискомфорт».

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня