Зв'язок з нами

ГРОШІ

У Мінекономіки звітують про стабілізацію цін на цукор на певному рівні

У Мінекономіки звітують про стабілізацію цін на цукор на певному рівні

У Мінекономіки звітують про стабілізацію цін на цукор на певному рівні

У Мінекономіки провели моніторинг ситуації на цукровому ринку і оприлюднили прогноз щодо його вартості. В очікуванні збільшення імпорту ціна встановилася на рівні 24,5 грн за кілограм.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки і сільського господарства.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький пояснив, що відомство на регулярній основі проводить моніторинг ситуації на цукровому ринку і підтримує діалог з усіма його учасниками.

«Станом на сьогодні роздрібна ціна зафіксувалася на рівні 24,5 грн за кілограм. Ми розуміємо необхідність в забезпеченні учасників виробничого процесу цукровою сировиною, насиченні внутрішнього ринку достатніми обсягами цукру і стабілізації цінової ситуації. З цією метою в березні Мінекономіки видало ліцензії на імпорт 120 тисяч тонн цукру-сирцю», – розповів заступник міністра.

У Мінекономіки найближчим часом планують видати ліцензії на імпорт додаткових 50 тисяч тонн цукру-сирцю, в лютому-березні було завезено 40 тисяч тонн за встановленою тарифною квотою з нульовою ставкою мита відповідно до Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Собівартість цукру з імпортної цукрової сировини, за інформацією учасників ринку, становить близько 20 грн/кг. Після того, як почнуться нові поставки імпортного цукру, в найближчі тижні цінова ситуація вирівняється і він стане доступнішим для українців, вважають в Мінекономіки.

«Між тим, в парламенті розглядають можливість тимчасового обнулення імпортних мит на ввезення цукру білого в Україну, що також буде сприяти насиченню внутрішнього ринку цукром», – додав Висоцький.

Учасники ринку поінформували, що у 2021 році планують посіяти цукровий буряк на площі майже 230 тисяч га. Це дозволить повністю задовольнити внутрішній ринок цукром власного виробництва в наступному маркетинговому році (вересень 2021 – серпень 2022), а також експортувати надлишок на зовнішні ринки.

Оскільки в 2021-2022 маркетинговому році внутрішнє споживання цукру оцінюється в 1,2 млн тонн, з урахуванням необхідності формування перехідних запасів залишків цукру на кінець маркетингового року на рівні не менше 250 тисяч тонн, прогнозований обсяг імпорту цукру складе 110 тисяч тонн, зазначили у відомстві.

За підрахунками Мінекономіки падіння реального валового внутрішнього продукту України в 2020 році склало 4,2%. В офіційному прогнозі уряду скорочення ВВП оцінювався в 4,8%.

В І кварталі +2021 очікується така ж ситуація з інфляцією, як і в минулому році з повільним зростанням цін – їх буде гальмувати низький рівень споживання.

Протягом тижня 18-25 березня частина продуктів в Україні подорожчали, а деякі – подешевшали. Заступник міністра Тарас Висоцький розповів про зміни.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня