Зв'язок з нами

ГРОШІ

У Мінекономіки повідомили про новації з «доступними кредитами»: хто тепер може скористатися

У Мінекономіки повідомили про новації з «доступними кредитами»: хто тепер може скористатися

У Мінекономіки повідомили про новації з «доступними кредитами»: хто тепер може скористатися

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко розповів, що державною програмою «5-7-9%» з 2021 року може користуватися і середній бізнес. Спеціально для цього у відомстві розробили градальну систему.

Про це міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко розповів в ефірі каналу «Прямий», повідомляє прес-служба Мінекономіки в Facebook.

«Ми практично пішли ще і в середній бізнес. Ми ввели градальну систему: для великих підприємств – менший відсоток, для менших підприємств – трохи більший відсоток, який може компенсуватися», – сказав Петрашко.

В кінці 2020 програму «5-7-9%» вдосконалили під потреби бізнесу. Зокрема, було підвищено максимальний рівень річного доходу до еквівалента 20 млн євро, лібералізували умови кредитів, послабили вимоги щодо збереження робочих місць і заробітної плати, встановили пільгові умови для представників бізнесу з медичного виробництва, торгівлі та оборотного капіталу і врегулювали питання про можливість поєднання різних видів державної підтримки.

Крім того, глава Мінекономіки відзначив, що в кінці минулого року запровадили ще один інструмент – портфельні гарантії.

«З 5 млрд гривень портфельних гарантій минулого року 3,8 гривень вже передали банкам. І банки в першому і другому кварталі зможуть розширити програму кредитування», – додав Петрашко.

За програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на початку 2021 року уповноважені банки видали 417 кредитів на загальну суму 908,8 млн гривень.

У Міністерстві фінансів України повідомили, що з початку дії програми «Доступні кредити 5-7-9%» вже було видано 7678 позик на 17,8 мільярда гривень. За останній тиждень з них видали 103 позики на суму 338,2 мільйона гривень.

Джерело

Натисніть щоб коментувати

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Головні новини тижня